sobota, 30 września

Gene Munster, analityk Piper Jaffray wydał wczoraj nową notatkę dla inwestorów skupionych wokół nadchodzących produktów Apple wprowadzanych na rynek do końca roku, w tym kluczowe prognozy dotyczące przewidywanego taniego iPhone’a, potencjalnie o nazwie iPhone 5C.

W notatce, Munster przewiduje, że iPhone 5C nie będzie posiadał Siri, inteligentnego asystenta głosowego iOS, oraz że urządzenie zastąpi iPhone’a 4S jako najniższy model iPhone’a. Munster uważa również, że tani iPhone będzie sprzedawany szacunkowo za 300 dolarów bez umowy z operatorem.

Jeśli chodzi o sam telefon, oczekujemy, że tańszy iPhone będzie posiadał plastikową obudowę, 4-calowy wyświetlacz oraz słabsze parametry techniczne (procesor, aparat fotograficzny, pamięć, itp.) niż 5S/5. Ponadto, jesteśmy przekonani, że Apple może wyłączyć niektóre funkcje oprogramowania, takie jak Siri, które jak pamiętamy nie było opcją iPhone’a 3GS i iPhone’a 4.

Munster najwyraźniej uważa, że ​​pozbawienie Siri iPhone’a 5C pomoże odróżnić linię taniego iPhone’a i ograniczyć kanibalizację droższych iPhone’ów przez tańszy model 5C. Jednak wydaje się to dziwnym posunięciem przy wysiłkach Apple na rzecz promowania Siri i innych funkcji głosowych, a także fakt, że tańszy iPhone 4S obecny na rynku już obsługuje Siri.

Analityk dodaje również uwagi na temat iPhone’a 5S, stwierdzając, że telefon będzie rzeczywiście wyposażony w czujnik odcisków palców wbudowany w przycisk Home, ale jego funkcja ograniczy się wyłącznie do autoryzacji użytkownika. Od telefonu oczekuje się także wzrost szybkości procesora i żywotności baterii, w związku z nowym układem A7. Munster oczekuje, że nowa linia iPhone’a będzie uzupełnieniem istniejącego: iPhone’a 5 i nowego, taniego iPhone’a.

Munster przedstawia również ​​prognozy dotyczące nadchodzącej linii iPada i innych produktów, stwierdzając, że w październik jest prawdopodobnym miesiącem premiery piątej generacji iPada i nowego iPada mini. Analityk, który przez wiele lat był zwolennikiem idei, że telewizor Apple jest tuż, tuż, stwierdza również, że Apple może wprowadzić nowe urządzenie telewizyjne przed końcem 2013 roku.

Wreszcie, Munster uważa, że większy ekran iPhone’a i prawdopodobny „iWatch” pojawi się w połowie 2014 roku.

Na początku tygodnia poinformowaliśmy, że Apple zaprezentuje swoją następną generację iPhone’a na imprezie 10 września, ale nie jest jasne, czy tani iPhone również będzie na niej zaprezentowany. Firma Apple ma zamiar także wprowadzić piątą generację iPada już w przyszłym miesiącu, wraz z zaktualizowanym iPadem mini.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx