czwartek, 11 kwietnia

Wraz z wydaniem systemu iOS 17.4 użytkownicy iPhonów w Unii Europejskiej będą mogli uzyskać dostęp do sklepów z aplikacjami innych firm, ale Apple ostrzega, że użytkownikom z UE podróżującym poza UE przysługuje jedynie „okres karencji”, zanim niektóre funkcje przestaną całkowicie działać.

W dokumencie wsparcia Apple szczegółowo opisującym alternatywne sklepy z aplikacjami czytamy:

Jeśli opuścisz Unię Europejską w celu krótkotrwałego wyjazdu, będziesz mieć nadal dostęp do alternatywnych sklepów z aplikacjami przez okres karencji. Zbyt długa nieobecność spowoduje utratę dostępu do niektórych funkcji, w tym do możliwości instalowania nowych alternatywnych sklepów z aplikacjami. Aplikacje zainstalowane z alternatywnych sklepów z aplikacjami będą nadal działać, ale nie będą mogły być uaktualniane przez sklep, z którego je pobrano.

Na dziś nie wiadomo ile wynosi taki okres karencji.

Apple umożliwia użytkownikom iPhone’a w UE dostęp do alternatywnych sklepów z aplikacjami, aby zachować zgodność z ramami regulacyjnymi ustawy o rynkach cyfrowych, która wchodzi w życie we wszystkich 27 krajach od 7 marca. Zmiana oznacza, że użytkownicy będą mogli pobierać aplikacje po raz pierwszy że sklepów innych niż własny sklep Apple – App Store.

W systemie iOS 17.4 użytkownicy obawiający się potencjalnych zagrożeń prywatności, bezpieczeństwa i ochrony wynikających z alternatywnych sklepów z aplikacjami mogą ustawić preferowany alternatywny sklep z aplikacjami jako domyślny w Ustawieniach. Ustawienie Czas przed ekranem pozwala także rodzicom decydować, czy urządzenia ich dzieci będą mogły instalować aplikacje z alternatywnych sklepów z aplikacjami.

Aby uzyskać dostęp do alternatywnych sklepów z aplikacjami, kraj lub region Apple ID użytkownika musi być ustawiony na jeden z krajów lub regionów UE, a użytkownik musi fizycznie znajdować się w UE. Apple twierdzi, że uprawnienia urządzenia do dostępu do alternatywnych sklepów z aplikacjami są określane na podstawie przetwarzania na urządzeniu, a do Apple wysyłany jest jedynie wskaźnik uprawnień. Aby chronić prywatność użytkowników, Apple nie zbiera lokalizacji urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx