piątek, 19 kwietnia

Akumulator MagSafe firmy Apple przeznaczony dla modeli iPhone 12 ma unikalną funkcję, o której mówi się od dawna, ale której nigdy nie wprowadzono w produktach Apple – dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe.

Po podłączeniu do iPhone’a ładowanego przez Lightning, iPhone może zasilać pakiet baterii MagSafe, co jest pierwszym przypadkiem, w którym to iPhone jest w stanie przekierować zasilanie do urządzenia zewnętrznego.

Od dawna słyszeliśmy pogłoski o funkcji ładowania dwukierunkowego w iPhone’ie, o której mówiono jako o możliwości zarówno dla iPhone’a 11, jak i iPhone’a 12. Firma Apple do tej pory nie wdrożyła ładowania dwukierunkowego, a sposób, w jaki działa on z akumulatorem MagSafe jest ograniczony.

Biorąc pod uwagę funkcję dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego akumulatora MagSafe, wydaje się technicznie możliwe, aby iPhone 12 mógł zasilać AirPods lub AirPods Pro, ale Apple nie zaimplementował jeszcze tej funkcji.

Apple zasugerował, że użytkownicy akumulatora MagSafe mogą chcieć korzystać z funkcji ładowania przejściowego przez iPhone’a, gdy jest podłączony do źródła zasilania, takiego jak przewodowy CarPlay i jest wtedy w stanie ładować oba akcesoria.

Akumulator MagSafe można już zamawiać ze sklepu internetowego Apple w cenie 499 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx