sobota, 25 maja

Apple wprowadził dziś do swojego sklepu internetowego nowy akumulator MagSafe, który jest przeznaczony do współpracy z telefonami iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Akumulator MagSafe mocuje się magnetycznie z tyłu jednego z modeli iPhone 12, a magnesy utrzymują go na iPhone’ie. ‌MagSafe Battery Pack‌ jest dostępny w kolorze białym i wydaje się być pokryty silikonową powłoką. Na podstawie zdjęć akcesorium ma baterię 11,13 Wh, która zapewni częściowe ładowanie iPhone’ów Apple. Dla porównania, iPhone 12 ma baterię 10,78 Wh, ale ładowanie Qi jest nieefektywne, co powoduje utratę mocy.

Podczas podróży akumulator MagSafe może ładować iPhone’a z mocą 5 W, ale podłączony do sieci może być ładowany z mocą do 15 W.

 

‌Akumulator MagSafe i ‌iPhone‌ mogą być ładowane w tym samym czasie. Apple twierdzi, że kabel Lightning można podłączyć do akumulatora MagSafe, aby uzyskać do 15 W bezprzewodowego ładowania, a przy ładowarce 20 W akumulator MagSafe i iPhone ładują się jeszcze szybciej. Firma Apple zaleca zasilacz USB-C o mocy 20 W lub wyższej oraz kabel USB-C na Lightning do ładowania akumulatora MagSafe.

Akumulator MagSafe może być również ładowany przez iPhone’a, jeśli iPhone jest podłączony do źródła zasilania. Apple sugeruje, że użytkownicy mogą chcieć ładować w ten sposób, jeśli iPhone musi połączyć się z innym urządzeniem podczas ładowania, na przykład przewodowym CarPlay lub przesyłaniem zdjęć do komputera Mac.

Dokument wsparcia akumulatora MagSafe informuje dodatkowo, że do korzystania z akcesorium wymagany jest system iOS 14.7 lub nowszy. Stan ładowania można wyświetlić na ekranie głównym lub w widoku Dzisiaj za pomocą widżetu Baterie.

Funkcja zarządzania ładowaniem pomaga utrzymać dobrą kondycję baterii, gdy akumulator MagSafe jest podłączony do zasilania przez dłuższy czas, a przy włączonym zoptymalizowanym ładowaniu baterii użytkownicy zobaczą powiadomienie na ekranie blokady, informujące, kiedy iPhone jest w pełni naładowany. Stuknięcie w powiadomienie i wybranie „Naładuj teraz” wymusi ładownie.

Akumulator MagSafe kosztuje 499 złotych i zacznie być dostarczany do klientów od 19 lipca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx