niedziela, 19 maja

Apple ostatnio aktualizacja oprogramowania akumulatorów MagSafe wprowadziła dość znaczącą nowość. Okazuje się, że nowe oprogramowanie umożliwia ładowanie mocą 7,5 W, w porównaniu z poprzednim limitem wynoszącym 5 W.

W oryginalnym dokumencie wsparcia (polska wersja językowa nie została jeszcze zaktualizowana) Apple informuje, że właściciele akumulatora MagSafe mogą zaktualizować swoje oprogramowanie do nowej wersji 2.7.b.0, aby uzyskać szybsze ładowanie 7,5 W.

Aktualizację ‌akumulatora MagSafe można wykonać, podłączając go do iPhone’a i czekając (proces może potrwać do tygodnia) lub używając komputera Mac lub iPada do aktualizacji w ciągu pięciu minut. Apple sugeruje użytkownikom podłączenie kabla Lightning do baterii MagSafe, a następnie podłączenie go z drugiej strony złączem USB do iPada lub Maca, aby rozpocząć proces aktualizacji.

Wersję oprogramowania akumulatora MagSafe można sprawdzić podłączając go do ‌iPhone’a, a następnie przechodząc do Ustawienia > Ogólne > Informacje > ‌akumulator MagSafe‌. Jeśli widzicie wersję 2.7.b.0, to jest ona najnowsza.

Po wprowadzeniu akumulatora MagSafe w lipcu 2021 roku, wielu użytkowników było rozczarowanych, że ładuje on z maksymalną mocą 5 W, ponieważ inne akcesoria MagSafe mogą ładować z mocą 15 W. Po podłączeniu do kabla Lightning, bateria MagSafe może ładować z pełną mocą 15 W, ale nie jest to możliwe, bez użycia źródła zasilania.

Od tej chwili wszyscy którzy zainstalują aktualizację oprogramowania, mogą ładować iPhone’a 12 i iPhone’a 13 z większą prędkością mocą 7,5 W.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx