wtorek, 18 czerwca

Akcje Apple zamknęły się w środę na najwyższym w historii kursem 144,57 dolarów i nadal notują wzrost w tym tygodniu, osiągając nowy poziom dzienny powyżej 145 dolarów. Akcje Apple wzrosły o około 17% od początku czerwca.

Wzrost cen akcji jest zapewne podyktowany zaplanowanymi na 27 lipca wynikami firmy za drugi kwartał. Apple zaprezentował w tym kwartale kilka nowych produktów, w tym AirTag oraz nowe modele iPada Pro, iMaca i Apple TV w kwietniu, oraz zapowiedział ważne nowe aktualizacje oprogramowania takie jak iOS 15 i macOS Monterey na WWDC w czerwcu.

Kapitalizacja rynkowa Apple zbliża się do oszałamiającej wartości 2,5 biliona dolarów, co czyni ją najcenniejszą firmą technologiczną na świecie. Microsoft po raz pierwszy dołączył do Apple w klubie firm wycenionych na 2 biliony dolarów w zeszłym miesiącu.

Według Yahoo Finance analitycy spodziewają się, że Apple ustanowi nowy rekord przychodów w drugim kwartale w wysokości 72,9 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o około 22% w porównaniu z 59,7 miliarda dolarów w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Dyrektor finansowy Apple, Luca Maestri, ostrzegł, że ograniczenia podaży mogą mieć wpływ na przychody od 3 do 4 miliardów dolarów w trzecim kwartale, przy czym niedobory chipów w całej branży wpłyną na podaż iPadów i komputerów Mac, co może wpłynąć na wyniki.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx