piątek, 22 listopada

a9chipsiphone6s

raty-euro

W ciągu ostatnich kilku dni, liczna liczba testów baterii w iPhone’ie 6S i iPhone’ie 6S Plus wykazała różnice w wynikach pomiędzy modelami, które posiadają procesor A9 wyprodukowany przez TSMC i tych, z chipem A9 stworzonym przez firmę Samsung. Choć różne benchmarki i testy z rzeczywistego użytkowania wykazują różnicę od 6 procent do 22 procent na korzyść chipów TSMC, to Apple mówi, że jego własne testy wykazały różnice w żywotności baterii tylko 2 do 3 procent.

W oświadczeniu danym TechCrunch, Apple mówi, że zrobił testy wewnętrzne i zgromadził danych klientów w celu określenia różnicy wydajności między dwoma chipami w iPhone’ie.

Z chipem A9 zaprojektowanym przez Apple w iPhone’ie 6S i iPhone’ie 6S Plus dostajesz najbardziej zaawansowany procesor smartfona na świecie. Każdy chip , który wysyłamy spełnia najwyższe standardy Apple dla dostarczenia niesamowitej wydajności i zapewnienia doskonałej żywotności baterii, bez względu na pojemność iPhone’a 6S, jego kolor czy model.

Niektóre z przeprowadzonych badań laboratoryjnych, w czasie których procesory działają przez długi czas z wysokim obciążeniem, nie odzwierciedlają rzeczywistego korzystania ze smartfona, ponieważ przez nadzwyczajnie długi czas wykorzystują 100% możliwości CPU. Jest to błędny sposób mierzenia rzeczywistego czasu pracy na baterii. Według zebranych przez nas danych, realna różnica zużycia energii w zależności od zastosowanego układu wynosi od dwóch do trzech procent, nawet przy wdrożeniu różnych zmiennych składowych testu.

Apple mówi, że początkowe testy akumulatorów przeprowadzone przez klientów takich jak te, które opublikowaliśmy wczoraj nie odzwierciedlają rzeczywistych warunków użytkowania. Różnica 2-3 procent jaka wyszła Apple w danych zebranych od Klientów mieści się w „tolerancji produkcyjnej” i jest to poziom zmienności jaki można zobaczyć między dwoma urządzeniami z różnym chipem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx