środa, 17 kwietnia

arch-del_1.0

Od czasu oficjalnego wydania iOS 9 w dniu 16 września, niektórzy użytkownicy kont e-mail POP doświadczają kłopotów z otwieraniem wiadomości e-mail z załącznikami. Na forum wsparcia technicznego Apple jest wątek zawierający 22 strony obejmując tą kwestię, która obecnie ma ponad 200 odpowiedzi od użytkowników, wszystkich doświadczających tego samego problemu.

Klienci z różnymi urządzeniami iOS otrzymują komunikat „wiadomość nie została jeszcze pobrana z serwera” kiedy próbują otworzyć wiadomość e-mail z załącznikiem. Problem wydaje się dotykać klientów Apple, którzy mają konta e-mail POP i jest związany zarówno z nowo otrzymanymi mailami jak i starymi.

Usuwanie konta e-mail i dodawanie go z powrotem nie rozwiązuje problemu, a tymczasowym rozwiązaniem dla wielu użytkowników jest pobranie z App Store alternatywnego programu pocztowego. Wyłączenie Wi-Fi umożliwia także niektórym użytkownikom odczytanie swoich e-maili i dostęp do wcześniej pobranych załączników, ale obrazy nie są widoczne.

Jeden z klientów doświadczających problemu otrzymał odpowiedź od zespołu inżynierów Apple sugerującą, że problem pojawia się, gdy konto e-mail zostanie skonfigurowane tak, aby usuwać kopie wiadomości e-mail z serwera. Niektórzy zastanawiają się, czy jest to jest zamierzoną funkcją czy błędem, ale przy pozostawieniu wiadomości na serwerze rozwiązują się niektóre z problemów, jednak wiadomości wysłane wrzucone do kosza pozostają nie do odczytania. Wymóg, aby zostawić wiadomości na serwerze sprzeczne jest również z celem konta e-mail POP.

Choć te problemy e-mail dręczą użytkowników od czasu wydania iOS 9 to Apple nie rozwiązał problemu w iOS 9.0.1iOS 9.0.2, dwóch drobnych aktualizacjach poprawiających błędy. Nie jest wiadomo czy iOS 9.1, pierwsza duża aktualizacja do iOS, rozwiązuje problem, a Apple nie dał żadnego oświadczenia na temat tego, czy jest planowana jakaś poprawka jeśli nie było to zamierzoną zmianą w sposobie pracy z e-mailem POP w iOS 9.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MonsterZet
MonsterZet
8 lat temu

Czy też nie macie trybu horyzontalnego w aplikacji Muzyka w iPhone 6 Plus? Czy Apple to wyłączył? Bo wiem, że przy wydaniu iPhona 6 Plus posiadał tryb horyzontalny.

Dan
Dan
8 lat temu

Ja na 6 od ios9 nie mam

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx