poniedziałek, 20 maja

Chociaż obiektyw tetrapryzmowy z zoomem optycznym do 5x jest obecnie dostępny wyłącznie w telefonie iPhone 15 Pro Max, to według analityka łańcucha dostaw Ming-Chi Kuo w przyszłym roku zostanie on wprowadzony zarówno do iPhone’a 16 Pro, jak i iPhone’a 16 Pro Max.

Kuo pokrótce ujawnił te informacje w dzisiejszym poście na Medium, poświęconym wyzwaniom produkcyjnym związanym z aparatem iPhone’a 15 Pro Max.

W iPhonie 15 Pro Max system soczewek tetrapryzmowych ma „składaną” konstrukcję, dzięki czemu mieści się wewnątrz smartfona, umożliwiając uzyskanie aż do 5-krotnego zoomu optycznego i aż do 25-krotnego zoomu cyfrowego. Dla porównania, mniejszy iPhone 15 Pro pozostaje ograniczony do 3-krotnego zoomu optycznego, podobnie jak iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max.

Krążą pierwsze pogłoski, że iPhone 16 Pro będzie miał większy wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala w porównaniu do 6,1-calowego iPhone’a 15 Pro. Zmiana ta zwiększyłaby całkowity rozmiar urządzenia, co zapewniłoby dodatkową przestrzeń wewnętrzną dla soczewki tetrapryzmowej.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Kuo twierdzi, że obiektyw zostanie rozszerzony na oba modele iPhone’a 16 Pro, ale pokazuje, że zmiana jest nadal planowana po wprowadzeniu iPhone’a 15 Pro Max, którego premiera odbędzie się w ten piątek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx