poniedziałek, 27 maja

iPhone 15 Pro Max jest wyposażony w nowy teleobiektyw, który wykorzystuje konstrukcję tetrapryzmatu, aby umożliwić 5-krotny zoom optyczny. To ulepszenie w porównaniu z 3-krotnym zoomem dostępnym w modelach iPhone’a 15 Pro oraz iPhone’a 14 Pro i Pro Max poprzedniej generacji.

5-krotny zoom optyczny pozwala na 25-krotny zoom cyfrowy i chociaż jest to największy zoom, jaki oferuje urządzenie Apple i tak ustępuje on konkurencji.

Najnowszy smartfon Samsunga Galaxy S23 Ultra ma 100-krotny Space Zoom, który może rejestrować obrazy z odległości 90 metrów. Pixel 7 Pro ma 30-krotny cyfrowy zoom „Super Res Zoom” z 5-krotnym zoomem optycznym. Apple nigdy nie skłaniał się ku zoomowi cyfrowemu ze względu na niską jakość. Zoom optyczny zapewnia ostry i wyraźny obraz przy użyciu sprzętu aparatu, natomiast zoom cyfrowy wykorzystuje ulepszenia oprogramowania do kadrowania.

5-krotny zoom optyczny to funkcja wprowadzona tylko w modelu iPhone 15 Pro Max, która nie jest dostępna w iPhonie 15 Pro. Oba urządzenia mają jednak inne ulepszenia aparatu. 48-megapikselowy aparat główny ma większą matrycę, która przepuszcza więcej światła i można go ustawić na ogniskowe 24 mm, 28 mm i 35 mm.

Dostępny jest także zmodernizowany aparat ultraszerokokątny 13 mm i optyczna stabilizacja obrazu z przesunięciem czujnika drugiej generacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx