wtorek, 23 kwietnia

Według tajwańskiej strony DigiTimes, 15-calowy MacBook Air firmy Apple będzie wyposażony w czip M2. Raport twierdzi, że laptop zostanie wydany w drugim kwartale 2023 roku.

„Źródła branżowe podały, że 15-calowy MacBook Air trafił do masowej produkcji po Nowym Roku Księżycowym i ma zostać wydany w drugim kwartale” – czytamy w raporcie.

Apple zaktualizował już 13-calowego MacBooka Air o czip M2 w czerwcu 2022 roku. Chip jest produkowany w oparciu o proces 5 nm drugiej generacji TSMC i jest uważany przez niektórych obserwatorów branży za protezę w oczekiwaniu na czip M3 oparty na 3 nm. TSMC rozpoczęło masową produkcję chipów 3 nm w grudniu.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, twierdził w zeszłym roku, że nowy 15-calowy MacBook z opcjonalnymi chipami M2 i M2 Pro zostanie wydany w drugim kwartale 2023 roku lub później. Kuo powiedział wtedy, że ten MacBook może nie należeć do linii AIr.

Źródła raportu uważają, że Apple może ponownie zaktualizować MacBooka Air o czip M3 w drugiej połowie 2023 roku. Dwukrotne zaktualizowanie MacBooka Air przez Apple w tak krótkim czasie byłoby czymś wyjątkowym, ale z pewnością jest możliwe. Źródła podały, że najnowsze 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro pierwotnie miały być wyposażone w chipy 3 nm, ale M2 Pro i M2 Max to ostatecznie chipy 5 nm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx