poniedziałek, 26 lutego

Nowego, 13-calowego MacBooka Pro z chipem M2 można już zamawiać na całym świecie za pośrednictwem sklepu apple.com i aplikacji Apple Store. Według Apple, pierwsze dostawy do klientów i dostępność w sklepach stacjonarnych rozpocznie się w piątek, 24 czerwca.

Tak jak podstawowe konfiguracje nowego MacBooka wciąż są dostępne na 24 czerwca, tak niektóre rozbudowane konfiguracje z większą pamięcią masową i większą pamięcią RAM mają już szacunkowy czas dostawy na początek lipca.

Nowy, 13-calowy MacBook Pro ma tę samą konstrukcję co poprzedni model, w tym pasek Touch Bar i dwa porty Thunderbolt 3. Jedyną zmianą jest układ M2 z 8-rdzeniowym procesorem GPU i 10-rdzeniowym procesorem graficznym. Apple powiedział, że chip M2 ma do 18% szybszy procesor CPU, 35% szybszy procesor graficzny i 40% szybszy silnik Neural Engine w porównaniu z chipem M1.

Dzięki chipowi M2 13-calowy MacBook Pro można skonfigurować z maksymalnie 24 GB ujednoliconej pamięci RAM, podczas gdy chip M1 ma maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Notebook obsługuje również do 2 TB pamięci SSD. Ceny zaczynają się od 7499 złotych w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnym i gwiezdnej szarości.

Apple wypuszcza również przeprojektowany MacBook Air z chipem M2, ale można go będzie zamówić dopiero w przyszłym miesiącu. Ważną różnicą między notebookami jest to, że MacBook Air ma konstrukcję bez wentylatora, a MacBook Pro ma aktywny system chłodzenia, który zapewnia stałą wydajność użytkownikom z bardziej wymagającymi procesami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx