sobota, 20 kwietnia

Według analityka branży wyświetlaczy, Rossa Younga, wydaje się „coraz bardziej prawdopodobne”, że Apple wprowadzi na rynek nowego, 13-calowego MacBooka z wyświetlaczem OLED w 2024 roku.  W tweecie udostępnionym dziś swoim superobserwującym, Young powiedział, że notebook ma być nowym MacBookiem Air, ale powiedział, że istnieje możliwość, że będzie miał inną nazwę.

Young, który dokładnie ujawnił szereg informacji związanych z wyświetlaczami dla iPhone’a 13 Pro, iPada mini, MacBooka Pro i innych urządzeń, również spodziewa się, że Apple wyda nowe, 11-calowe i 12,9-calowe modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED w 2024 roku.

W innym tweecie udostępnionym swoim superobserwującym Young powiedział, że wyświetlacze OLED we wszystkich trzech nowych urządzeniach przyjmą strukturę tandemową z dwoma stosami, w której znajdują się dwie warstwy emisji: czerwona, zielona i niebieska, co pozwoli na większą jasność i niższe zużycie energii. Wyświetlacze OLED również nie wymagają podświetlenia w celu zwiększenia wydajności energetycznej.

Young powiedział, że wszystkie urządzenia wejdą w technologię wyświetlania LTPO dla zmiennej częstotliwości odświeżania od 1 Hz do 120 Hz, funkcję, którą Apple nazywa ProMotion. Wszystkie modele iPada Pro wydane od 2017 roku są już wyposażone w ProMotion, ale częstotliwość odświeżania może spaść tylko do 24 Hz. ProMotion byłby całkowitą nowością w MacBooku Air.

Apple koncentruje się obecnie na przejściu w swoich linii Maców i iPadów na wyświetlacze LCD z podświetleniem mini-LED, a wyświetlacze OLED będą kolejnym krokiem. W przeciwieństwie do wyświetlaczy mini-LED, panele OLED wykorzystują samoemitujące piksele i nie wymagają podświetlenia, co może poprawić współczynnik kontrastu i dodatkowo przyczynić się do wydłużenia żywotności baterii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx