środa, 1 lutego

Bloomberg przyjrzał się sytuacji zadrapań i otarć iPhone’a 5 na powłoce aluminiowej. Problem ten został zauważony już kilka godzin po premierze urządzenia. Według dzisiejszego sprawozdania, Apple rzeczywiście zwiększył standardy kontroli jakości, aby zmniejszyć liczbę urządzeń, które są dostarczane z zadrapaniami tuż po wyjęciu z pudełka, ale ruch ten spowolnił produkcję nowego iPhone’a.

Zadrapania, które spowodowały liczne skargi na debiutującego w ubiegłym miesiącu iPhone’a, są spowodowane decyzją Apple na wykorzystanie aluminium, które sprawiło, że smartphone jest cieńszy i lżejszy. Kierownictwo firmy Apple powiedziało szefom Foxconn pod koniec września, aby zaostrzyli standardy produkcji, powiedział człowiek proszący o zachowanie anonimowości

Surowsze benchmarki utrudniają produkcję iPhone’a 5 w anodowanych, aluminiowych obudowach, zmuszając Foxconn Hon Hai Precision Industry Co do spowolnienia produkcji w fabrykach.

W szczególności, raport twierdzi, że Foxconn musiał wstrzymać prace montażowe w jednym ze swoich zakładów od 6 października ze względu na brak tylnej obudowy.

Zaostrzone normy kontroli jakości spowodowały nacisk na pracowników odpowiedzialnych za produkcję części. Pracownicy Foxconn podkreślają, że każdy etap procesu produkcyjnego i montażu ma potencjał, aby zarysować miękki metal. To zwiększone napięcie wśród pracowników doprowadziło podobno do strajków pod koniec ubiegłego tygodnia, choć Foxconn zaprzecza, tym powodom.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx