sobota, 2 marca

Firma Apple wypuściła dziś system watchOS 5.1.2, który umożliwia korzystanie z aplikacji EKG w modelach Apple Watch Series 4. Jednak, jak wyjaśnił Apple, aplikacja EKG jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i na terytoriach takich jak Portoryko, Guam i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, co uniemożliwia jej  wykorzystanie na arenie międzynarodowej.

Wiele funkcji oprogramowania na urządzeniach Apple jest początkowo ograniczona do Stanów Zjednoczonych, ale międzynarodowi użytkownicy często mogli po prostu zmienić swój region iPhone’a lub Apple Watch na Stany Zjednoczone, aby uzyskać do nich dostęp.

Choć początkowo pojawiły się informacje, że właśnie dzięki takiej zmianie będzie możliwe korzystanie z funkcji EKG np. w Polsce to jednak ta możliwość zawiodła. Funkcja EKG w Apple Watch Series 4 działa ona tylko w modelach zakupionych w Stanach Zjednoczonych. Ci, którzy mieszkają i kupują zegarek Apple Watch w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Polsce lub gdziekolwiek indziej za granicą, nie mogą korzystać ze sztuczki zmiany regionu, aby włączyć aplikację EKG – to nie działa.

Zarówno aplikacja EKG, jak i powiadomienia o nieregularnym rytmie serca są funkcjami regulowanymi w Apple Watch. Obie funkcje zostały uznane przez FDA dla użytkowników w wieku 22 lat i starszych w Stanach Zjednoczonych. Apple twierdzi, że osoby, u których zdiagnozowano migotanie przedsionków, nie powinny korzystać z aplikacji.

Nie jest jasne, kiedy aplikacja EKG zostanie rozszerzona do innych krajów, ale modele Apple Watch Series 4 sprzedawane na całym świecie mają niezbędny elektryczny czujnik serca. Apple jest prawdopodobnie w trakcie uzyskiwania zgody na aplikację EKG w innych krajach, ale nie wypowiedział się jeszcze oficjalnie w tej kwestii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx