poniedziałek, 24 czerwca

safari vs chrome vs firefox

Porzucenie przeglądarki Chrome na rzecz wbudowanej w komputery Mac przeglądarki Safari może zaoszczędzić Wam do jednej dodatkowej godziny lub więcej pracy na baterii wynika z badań przeprowadzonych przez BatteryBox.

Zmierzyliśmy pobór mocy podczas oglądania filmów na YouTube, przeglądania Reddit, streamingu filmów na Netflixie, przeglądania Twittera i Facebooka, tworzenia wiadomości e-mail w serwisach takich jak Gmail i Hotmail, oraz przeszukiwania internetu w Google, Bing i DuckDuckGo. Użyliśmy do testów MacBook’a Pro 13″ Retina a każda strona była otwierana pojedynczo w każdej przeglądarce. W tle nie działały żadne inne programy.

YouTube-1024x497

Po uśrednieniu danych ze wszystkich testowanych stron, Safari zużył najmniej mocy pozwalając na korzystanie z niego przez 6 godzin i 21 minut do całkowitego wyczerpania, Firefox zajął drugie miejsce z czasem 5 godzin i 29 minut użytkowania, a najgorzej wypadł Chrome z czasem 5 godzin i 8 minut.

238171

Zasadniczo, proste przełączenie się z przeglądarki Chrome na Safari może dać Wam godzinę lub więcej dłuższą zywotność baterii MacBooka. To potwierdza także inny niedawny raport, że Safari daje dodatkowe 36% więcej baterii nad Chrome.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx