wtorek, 27 lutego

Apple-Watch-Workout

W niecałe cztery miesiące po premierze Apple Watch wielu pierwszych nabywców stwierdza, że urządzenia motywuje ich do zmian na zdrowszy styl życia. Od częstszego chodzenia i wykonywania ćwiczeń fizycznych do dokonywania zdrowszych wyborów i uprawiania większej ilości sportu, firma zajmująca się badaniem rynku Wristly stwierdza, że wielu nabywców Apple Watch w pełni wykorzystują jego funkcje zdrowotne i fitnessowe.

Ponad 75% uczestników ankiety z panelu Wristly liczącego blisko 1000 użytkowników Apple Watch wskazało, że „zdecydowanie się zgadza” lub „zgadza” ze stwierdzeniem, że częściej wstaje z miejsca od czasu użytkowania Apple Watch. Podobnie, 67% uczestników zgodziło się, że częściej spaceruje, 59% zgodziło się ze stwierdzeniem, że dokuje lepszych wyborów dla zdrowia, a 57% stwierdziło, że ćwiczy częściej z Apple Watch.

Apple-Watch-Lifestyle-Changes-800x552

Pierwsi nabywcy są ogólnie zadowoleni z funkcji zdrowotnych i fitnessowych w Apple Watch, zwłaszcza tych zawartych w urządzeniu. Łącznie 89% uczestników badania jest albo „bardzo zadowolonych” albo „zadowolonych” z wbudowanej aplikacji Aktywność, a około 80% jest zadowolonych z czujnika tętna i godzinowych przypomnień o wstawaniu, a nieco ponad 75% jest zadowolonych z aplikacji treningowej.

Apple-Watch-Satisfaction-Features-800x546

Dokonywanie zdrowych zmian w stylu życia wymaga konsekwencji, a Wristly zauważył, że wielu pierwszych użytkowników wciąż regularnie nosi Apple Watch. 86% uczestników badania powiedziało, że noszą Apple Watch codziennie, a 12,3% nosi przez większość dni. Zaledwie 1,3% odpowiedziało, że nie nosi go od kilku dni, a trzech respondentów stwierdziło, że nie nosi Apple Watch wcale.

Wristly jest największą niezależną platformą badawczą Apple Watch z panelem około 1000 użytkowników zegarka. Firma podała niedawno także 97% wskaźnik ogólnej satysfakcji klienta z Apple Watch, na który to powołał się sam prezes Apple Tim Cook podczas ostatniej prezentacji wyników finansowych firmy za trzeci kwartał finansowy 2015 (drugi kwartał kalendarzowy).

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx