piątek, 19 lipca

Firma TRANSCEND prezentuje przenośny dysk SSD na interfejs USB, dedykowany wymagającym użytkownikom urządzeń Android, Mac i PC – ESD220C.

ESD220C charakteryzuje się bardzo małymi rozmiarami, nieosiągalnymi dla tradycyjnych dysków 2,5” oraz eleganckim wyglądem. Jest on szerokości i wysokości karty płatniczej. Ponadto nie zachodzi w nim ryzyko uszkodzenia danych podczas transportu. Talerzowe dyski przenośne o wzmocnionej konstrukcji wprawdzie są wytrzymałe, jednak ze względu na brak elementów ruchomych, SSD jest jeszcze pewniejszym nośnikiem. Jego obudowa została wykonana z materiału odpornego na zarysowania, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania będzie wciąż prezentował się stylowo.

Kolejną przewagą SSD nad tradycyjnymi dyskami jest znacząco wyższa szybkość transferu danych. W przypadku ESD220C jest to 410 MB/s dla odczytu oraz 400 MB/s dla zapisu danych. Duże ilości zdjęć w formacie RAW czy filmy w rozdzielczości 4K skopiują się na tego typu urządzenie zdecydowanie szybciej – może być to istotnym aspektem dla osób sporo podróżujących. Dodatkowo ewentualna edycja filmów bezpośrednio na dysku przenośnym będzie komfortowa.

Dysk łączy się z komputerem za pomocą przewodu z popularną końcówką USB 3.0 typu A. Warto jednak nadmienić, że został on wyposażony w złącze USB typu C. Wystarczy, aby użytkownicy najnowszych komputerów typu Mac czy nowszych urządzeń Android zaopatrzyli się w przewód z wtyczką typu C po obu stronach, by cieszyć się funkcjonalnością ESD220C (może on pracować jako urządzenie OTG).

Specyfikacja

Przenośny dysk SSD ESD220C
Wymiary 77 x 55,7 x 9,6 mm
Waga 52 g
Złącze urządzenia USB 3.0 typu C
Dołączony przewód sygnałowy USB 3.0 typu A
Kości pamięci TLC NAND Flash
Temperatura eksploatacji Od 0°C do 70°C
Dostępne warianty pojemnościowe 120 GB, 240 GB i 480 GB
Maksymalna prędkość odczytu danych 410 MB/s
Maksymalna prędkość zapisu danych 400 MB/s
Dodatkowe oprogramowanie TRANSCEND Elite (tylko dla systemów Windows)
Gwarancja 3 lata

Sugerowane ceny dysków ESD220C:

  • 120 GB – 300 PLN
  • 240 GB – 500 PLN
  • 480 GB – 940 PLN

Urządzenia wkrótce trafią do sprzedaży. Gwarancja ESD220C jest trzyletnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx