piątek, 19 lipca

MacOS Sierra 10.12.2, udostępniony nieco ponad godzinę temu, wprowadza kilka kluczowych poprawek i rozwiązuje problem, z którym boryka się wielu klientów, którzy zakupili nowego MacBooka Pro z Touch Bar – a jest nim żywotność baterii.

Apple jest zdania, że wskaźnik żywotności baterii w macOS Sierra jest niedokładny i ostatecznie doprowadził do pewnego zamieszania z wydajnością baterii, więc ostatecznie usunął go w macOS Sierra 10.12.2.

Idąc dalej, ikona baterii w pasku menu Mac oferuje orientacyjną informację o pozostałym procencie baterii, ale nie pozwala oszacować, jak długo bateria MacBooka Pro będzie działać. Oto co Apple powiedział o tym dla The Loop:

Apple powiedział, że procentowy wskaźnik jest dokładny, ale ze względu na dynamiczny sposób korzystania z komputera, wskaźnik pozostałego czasu nie mógł precyzyjnie nadążać za tym robią użytkownicy. Wszystko, co robimy ma w różny sposób wpływ na żywotność baterii MacBooka i szacunkowe czasy wskaźnika były mylące.

Oprócz samych aplikacji na których pracujemy, istnieje wiele rzeczy, które dzieją się w tle, o których użytkownicy mogą nie być świadomi, o one również wpływają na żywotność baterii.

Nabywcy MacBooka Pro skarżyli się na mniejszą niż zapowiadano 10 godzinną pracę na baterii, raportują czasem jej rozładowanie w ciągu zaledwie trzech godzin. Jednak wydajność baterii może się znacząco różnić na podstawie aplikacji i procesów, które są uruchomione. Klienci o niskiej wydajności baterii mogą korzystać z aplikacji, które nie są zoptymalizowane dla nowego MacBooka Pro, a aplikacje łączą się dyskretnie z GPU, co znacząco obniża żywotność baterii. Właściciele nowego MacBooka Pro, którzy dostrzegają krótką żywotność baterii powinni sprawdzić Activity Monitor, aby upewnić się, że dGPU nie jest w użyciu.

Indeksowanie Spotlight, synchronizacja zdjęć iCloud, oraz inne niewidoczne procesy mogą mieć również wpływ na żywotność baterii, zwłaszcza gdy maszyna jest nowa.

Według The Loop, Apple dokonał rozległych badań nad żywotnością baterii w MacBooku Pro z Touch Barem i nadal podtrzymuje szacunkową żywotność baterii aż do 10 godzin. Wygląda na to, że Apple uważa iż doniesienia o złej pracy na baterii są w dużej mierze oparte na błędnym wskaźniku, choć dokonywano również pewnych rzeczywistych testów, które nie opierały się na szacunkach i nadal wykazywały słabą wydajność.

Apple twierdzi, że jego nowy MacBook Pro może uzyskać maksymalnie 10 godzin pracy na baterii podczas przeglądania stron internetowych lub podczas oglądania filmów iTunes.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx