poniedziałek, 27 maja

Według firmy inwestycyjnej Morgan Stanley, zestaw AR / VR firmy Apple wejdzie do masowej produkcji w październiku, a sprzedaż rozpocznie się w grudniu.

Nadal oczekuje się, że Apple zaprezentuje swoje gogle do rzeczywistości mieszanej na WWDC w przyszłym tygodniu i zapewni programistom narzędzia do tworzenia aplikacji na urządzenie, które ma mieć własny App Store.

„Chociaż spodziewamy się, że zestaw Apple AR/VR zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu, nasze kontrole łańcucha dostaw sugerują, że masowa produkcja rozpocznie się dopiero w październiku, a ogólna dostępność najprawdopodobniej nastąpi w grudniu przed świętami” – powiedział Erik Woodring, analityk Apple w Morgan Stanley.

Według Woodringa łańcuch dostaw Apple przygotowuje się do montażu zaledwie 300 000 do 500 000 zestawów w 2023 roku. Zgodnie z powszechnymi plotkami uważa, że cena zestawu AR/VR będzie wynosić około 3000 dolarów i spodziewa się, że marże brutto będą „na początku bliskie progu rentowności”, co sugeruje, że Apple początkowo będzie osiągać minimalne zyski z urządzenia.

Morgan Stanley powtórzył również twierdzenie, że Apple planuje ogłosić nowego MacBooka Air na WWDC, ale nie jest jasne, czy te informacje pochodzą z niezależnych źródeł, czy po prostu potwierdzają inne plotki. Konferencja otwierająca WWDC 2023 rozpocznie się w poniedziałek, 5 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx