wtorek, 18 czerwca

Wieloletni inżynier Forda, Desi Ujkashevic opuściła firmę i zdecydowała się dołączyć do Apple, aby pracować nad projektem Apple Car informuje Bloomberg. Ujkashevic była związana z Fordem od ponad 30 lat i posiada doświadczenie w zakresie systemów bezpieczeństwa, elementów projektu technicznego, inżynierii wnętrza i nie tylko.

Przed odejściem z Forda do Apple, Ujkashevic pełniła funkcję globalnego dyrektora Biura Inżynierii Bezpieczeństwa Samochodowego Forda, ale wcześniej była dyrektorem technicznym. Ujkashevic dołączyła do Forda w 1991 roku i przez lata wspinała się po szczeblach kariery. Brała udział w rozwoju Forda Escape, Explorera, Fiesty i Focusa, a także pracowała nad pojazdami elektrycznymi. Ujkashevic ma bogate doświadczenie, które przyniesie korzyści projektowi Apple Car i może być zaangażowana w pomoc Apple w opracowaniu zabezpieczeń dla pojazdu elektrycznego.

Bloomberg powiedział wcześniej, że Apple chce, aby Apple Car był bezpieczniejszy niż samochody Tesli i Waymo, z systemami zapasowymi mającymi na celu uniknięcie awarii systemu jezdnego..

Apple od kilku lat regularnie zatrudnia pracowników od Forda i innych firm motoryzacyjnych, pracując nad stworzeniem w pełni autonomicznego pojazdu. Projekt Apple Car boryka się z ciągłymi problemami związanymi z przywództwem, a cele Apple zmieniały się kilka razy. Najnowsze plotki sugerują, że Apple jest na dobrej drodze do dostarczenia samochodu w ciągu następnej dekady.

Mówi się, że Apple dąży do premiery swojego pojazdu w 2025 roku, ale problemy z rozwojem samochodu mogą przeciągnąć ten projekt nawet do 2028 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx