czwartek, 18 lipca

google-android-wear-smartwatch

Google przygotowuje się podobno do wydania aplikacji Android Wear w App Store dla iPhone’a i iPada, twierdzi francuska strona technologiczna 01net.

Raport twierdzi, że Android Wear z rozszerzonym wsparciem iOS może być ogłoszony podczas konferencji deweloperów Google w końcu maja, chociaż Google może przyspieszyć swój harmonogram w zależności od sprzedaży Apple Watch.

Google mogą być zainteresowane przejęciem użytkowników iPhone’a i iPada, którzy nie planują zakupu Apple Watch po rozpoczęciu sprzedaży urządzenia planowanej na kwiecień. W zeszłym miesiącu, nieoficjalne wideo pokazujące iPhone’a sparowanego z urządzeniem Androidem Wear zgromadziło ponad 300 tysięcy wyświetleń na YouTube.

Smartwatche Android Wear takie jak LG G Watch, Moto 360 i Samsung Gear Live są obecnie ograniczone do parowania tylko ze smartfonami z systemem Android 4.3 lub nowszym, takimi jak Samsung Galaxy S5, HTC One M8 i LG G3. Parowanie smartfona z Androidem i SmartWatcha wymaga oficjalnej aplikację dla systemu Android dostępnej w sklepie Google Play.

Choć 01net jest jednym z największych wydawnictw technologicznych we Francji, jego raport nie został jeszcze potwierdzony przez inne źródła, więc nie można ostatecznie ocenić jego prawdziwości. Biorąc pod uwagę, że Google jest na ogół bardziej otwarty w temacie zgodności pomiędzy platformami i ma spore  istniejące portfolio aplikacji w App Store, istnieje możliwość, że Android Wear dla iOS może kiedyś stać się rzeczywistością.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx