środa, 24 lipca

Według chińskiej strony C Technology, Apple planuje wydać swój długo wyczekiwany zegarek iWatch wraz z nowym iPhone’em w październiku 2014 roku, a firma testuje podobno dwa jego prototypy. Raport stwierdza również, że Apple nie zdecydował się na ostateczną wielkość ekranu urządzenia, a jednostki prototypowe zasilane są baterią o pojemności 100 mAh. Największą ciekawostką jest to, że iWatch ma posiadać możliwości bezprzewodowego ładowania, które pozwoli na ładowanie nawet z odległości metra.

Raport kwestionuje informację o baterii 100 mAh, zauważając, że wydaje się zbyt mała, aby umożliwić znaczącą żywotność baterii. Zegarek Samsung Galaxy Gear ma baterię o pojemności 315 mAh i zbiera krytyki o słabej baterii.

Żywotność baterii już wcześniej była wspominana jako główny problem dla Apple, a prototypy iWatch działające tylko 1-2 dni na jednym ładowaniu zmuszają firmę do znalezienie sposobu, aby przedłużyć ten czas do 4-5 dni. C Technology zauważa, że ​​ładowanie bezprzewodowe byłoby jednym ze sposobów, aby zmniejszyć ciężar tych częstych zarzutów, ale nie jest jasne, jak dokładnie miałoby zostać to zrealizowane przez Apple. 100 mAh bateria do iWatch w przybliżeniu pasowałaby do 105 mAh baterii jaką posiada szósta generacja iPoda nano, który też po części został zaprojektowany w celu zastosowania go jako zegarek.

Informacje podane w zeszłym miesiącu przez Digitimes mówiły, że iWatch będzie wydany w Q2 2014 roku, a producenci komponentów już rozpoczęli produkcję pilotażową dla tego urządzenia. W raporcie stwierdzono również, że to niska wydajność jest podobno powodem opóźnienia masowej produkcji urządzenia z pierwszego kwartału 2014 do drugiego kwartału 2014, a dostawcy Apple, czyli Quanta, Inventec i Foxconn ubiegają się o zlecenia na produkcję iWatch.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx