wtorek, 18 czerwca

Producent akcesoriów do iPhone’a i iPada – firma Snugg – nie jest zbyt znana na polskim rynku. Może trochę szkoda bo posiada w swojej ofercie naprawdę spory wybór różnego rodzaju etui dla urządzeń Apple, ale i nie tylko. W moje ręce dostało się etui „Case Cover and Flip Stand” dla iPada 3.

Etui jak twierdzi producent na swojej stronie wykonane jest ze skóry. Dostępne jest aż w 14 kolorach. Jednak prawdziwi fani skórzanych etui mogą być troszkę zawiedzeni. W dokładniejszym opisie czytamy, że nie jest to prawdziwie, autentyczne, skórzane etui. Jednak przeciętny użytkownik absolutnie tego nie zauważy, a przeciwnicy zabijania zwierząt dla pozyskiwania takich wyrobów poczują się nawet usatysfakcjonowani. Snugg opisuje ten materiał jako”PU”. W praktyce jest to połączenie jest bardzo cienkiej warstwy skóry i winylu. Tak czy inaczej wygląda solidnie i nie ma się do czego przyczepić. Brzegi etui wykończone są jasnymi szwami, które dają dodatkowe wrażenie, że etui będzie solidne i posłuży nam na dłużej w codziennym użytku. Na okładce umieszczone jest subtelnie tłoczone logo Snugg.

Na odwrocie zobaczymy otwór na kamerę, a po bokach wszystkie potrzebne wycięcia zapewniające swobodny dostęp czy to do otworu ładowania czy wejścia słuchawkowego oraz przycisków regulacji głośności. Kiedy otworzymy etui zobaczymy wewnątrz elastyczny pasek na rękę ułatwiający trzymanie urządzenia jedną ręką. Samo wnętrze wykonane jest z innego, bardziej delikatnego materiału przypominającego strukturą zamsz co jednak wygląda bardziej estetycznie. Otwarcie etui Snugg rozbudza iPada automatycznie dzięki czemu od razu gotowy jest do pracy. Oczywiście działa to także w drugą stronę usypiając iPada po zamknięciu etui.

Etui można używać także jako stojaka i w tym przypadku są dwie możliwości. Niestety, obie ustawiają iPada tylko w kierunku poziomym, co niektórzy uznają za jedną z jego wad. Wsuwając przednią klapkę w specjalnie zaprojektowany uchwyt możemy ustawić iPada w pozycji bardziej poziomej (np. podczas pisania czy wykonywania zadań na iPadzie) lub bardziej pionowej jeśli chcemy spokojnie obejrzeć na nim jakiś film.

Etui Snugg posiada dodatkowo wewnątrz cztery przegródki przystosowane zapewne do przechowywania potrzebnych wizytówek, kart czy tym podobnych. Posiada także specjalne miejsce na zamocowania rysika, jeśli wykorzystujemy go do codziennej pracy.

Ostatecznie. Etui wygląda ładnie i estetycznie. Spełnia idealnie swoje przeznaczenie a ogromna paleta dostępnych kolorów pozwala nam na spersonalizowanie go pod swój własny styl. Do czego mógłbym się przyczepić. Otóż etui nie chroni rogów iPada. Oczywiście, nie chodzi tu o codzienne użytkowanie bo przy takim nie są one absolutnie zagrożone, jednak w przypadku nieszczęśliwego upuszczenia urządzenia istnieje ryzyko, że właśnie one ucierpią najmocniej.

Nie mniej uważam, że jeśli spotkacie gdzieś to etui na półce sklepowej warto rozważyć jego zakup. Można także skorzystać z firmowego sklepu internetowego gdzie znajdziecie modele do wszystkich modeli iPada dostępne we wszystkich kolorach.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx