środa, 17 lipca

Choć większość z nas bardziej spodziewa się wypuszczenia przez Apple inteligentnego zegarka niż telewizora HDTV (lub „iTV” bo i takie przypuszczalne nazwy są podawane) to ta nowa koncepcja zapewnia ciekawe spojrzenie jak taki natchniony duchem iOS Smart TV od Apple może wyglądać.

Koncept jest dziełem Andrew Ambrosino, tego samego autora, który kilka dni temu pokazał nam ciekawą koncepcję przyszłej wersji OS X 10.11. On sam wyjaśnia:

Oto koncepcja interfejsu użytkownika Apple TV. Wiem, że to telewizor Samsung, więc nie może być „prawdziwą” koncepcją telewizora Apple TV iTV, ale niestety po prostu mam brak umiejętności dla sprzętu.
Więc to co widzicie – przenosi replikę funkcji z nowego systemu iOS oferując jednocześnie rynek aplikacji firm trzecich, video chat, Siri, itp.

Pomijając sam wygląd telewizora, oprogramowanie koncepcyjne HDTV Apple jest interesujące. Podobnie jak w koncepcji OS X 10.11 ta także zawiera sporą dawkę inspiracji z iOS 7 firmy Apple. Są ikony u podstawy ekranu telewizora, a powiadomienia są wyświetlane w prawym górnym rogu. Pole tekstowe wyszukiwania Spotlight umożliwia przeszukiwanie systemu, a wbudowana Siri zapewnia głosową obsługę telewizji.

Sporo się mówi o potencjalnym zainteresowaniu przez Apple wyświetlaczami 4K i 8K do użytku w przyszłych urządzeniach (a konkretnie iPadzie). Być może będą też wykorzystane w tym przypuszczalnym telewizorze. Choć dyrektor generalny firmy Apple Tim Cook potwierdził, że „nowa kategoria produktów” jest planowana rok 2014 roku, to większość analityków spodziewa się, że ten komentarz ma związek z zegarkiem nazwanym roboczo „iWatch”.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx