wtorek, 28 listopada

Zdjęcia Google przestały tworzyć kopie zapasowe zdjęć i filmów z folderów utworzonych przez media społecznościowe i aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp, Wiadomości i TikTok.

Poprzednio aplikacja fotograficzna Google automatycznie ładowała wszystkie multimedia zapisane na urządzeniu iOS, w tym wszelkie pliki zapisane w folderach pochodzących z aplikacji społecznościowych i komunikatorów.

Google twierdzi, że obecnie systemowo wyłącza użytkownikom tą usługę tworzenia kopii zapasowych zdjęć w chmurze „w celu oszczędzania zasobów internetowych”, ponieważ ludzie udostępniają więcej zdjęć i filmów w związku z wciąż trwającym globalnym kryzysem zdrowotnym związanym z koronawirusem.

Użytkownicy mogą samodzielnie cofnąć tę zmianę i ponownie włączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć i wideo z mediów społecznościowych i aplikacji do przesyłania wiadomości, postępując zgodnie z tymi instrukcjami.

Inne usługi cyfrowe, w tym YouTube i Disney+ już kilka miesięcy temu przyjęły podobne środki w celu zmniejszenia obciążenia przepustowości internetu spowodowanego globalnym kryzysem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx