poniedziałek, 17 czerwca

Safari 14, wprowadzona w betach iOS 14 i macOS Big Sur, wprowadza obsługę wideo HDR i pozwala po raz pierwszy użytkownikom Netflix oglądać treści w 4K HDR i Dolby Vision.

Jak zauważył 9to5Mac, Netflix od dawna oferuje treści 4K, które można oglądać na innych platformach, takich jak Apple TV 4K, ale nie były one dostępne dla użytkowników komputerów Mac z powodu ograniczeń sprzętowych.

Safari w macOS Catalina i wcześniejszych wersjach ma ograniczenie odtwarzania treści Netflixa do rozdzielczości 1080p, ale dzięki ‌macOS Big Sur‌, Netflix działa w 4K i obsługuje Dolby Vision i HDR10 dla bardziej żywych kolorów.

Oglądanie treści 4K HDR na komputerze Mac wymaga komputera Mac wprowadzonego w 2018 roku lub nowszego, więc starsze komputery Mac będą nadal ograniczone do rozdzielczości 1080p w serwisie Netflix nawet korzystając z systemu ‌macOS Big Sur‌.

Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, tvOS 14 i iOS 14‌ są teraz kompatybilne z kodekiem VP9 YouTube, umożliwiając oglądanie treści 4K z YouTube na tych platformach, ale kodek ten nie jest jeszcze obsługiwany w Safari 14 w ‌macOS Big Sur‌.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx