piątek, 30 września

Podążając śladami Netflixa, YouTube obniża jakość swoich filmów w Europie, aby zmniejszyć obciążenie sieci szerokopasmowych spowodowane gwałtownym wzrostem zużycia domowego w następstwie wybuchu koronawirusa, poinformował Reuters.

Filmy w standardowej rozdzielczości są bardziej pikselowane i nie tak ostre jak filmy w wysokiej rozdzielczości, ale w rezultacie wymagają mniejszej transmisji danych.

W czwartek podjęto decyzję po otrzymaniu wiadomości, że Netflix spełni prośbę Unii Europejskiej o obniżenie jakości strumieniowego przesyłania wideo w Europie, aby zmniejszyć obciążenie sieci przez miliony ludzi pracujących w domu. Netflix powiedział, że zmniejszy szybkość transmisji swoich strumieni przez 30 dni.

Ruch internetowy znacząco wzrósł ponieważ coraz więcej osób dorosłych decyduje się na pracę zdalną, aby zastosować środki społecznej kwarantanny. Ze względu na zamykanie szkół w wielu krajach pracujący dorośli mają również okazję konkurować o przepustowość z dziećmi grającymi w gry i oglądającymi filmy lub logującymi się do sesji e-learningowych.

Brytyjski dostawca usług internetowych BT powiedział BBC News, że jego infrastruktura szerokopasmowa ma duże „rezerwy”, aby poradzić sobie ze zwiększonym popytem z powodu koronawirusa. Firma powiedziała, że od wtorku ruch w ciągu dnia w jej sieci wzrósł o 35–60 procent, a wykorzystanie w ciągu dnia i wieczorem było znacznie niższe niż najwyższe poziomy, jakie kiedykolwiek odnotowano. „Dodatkowe obciążenie … mieści się w granicach możliwych do opanowania i mamy dużo miejsca, aby mógł dalej rosnąć” – powiedział rzecznik BT.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx