poniedziałek, 24 czerwca

MacBook Air Retina

Zaledwie kilka dni po raporcie twierdzącym, że dostawca Apple, firma Quanta Computers, rozpoczęła rozkręcanie produkcji prawdopodobnego 12-calowego MacBooka Air, chińska strona iFanr opublikowała kilka zdjęć tego, co uważa za ekran tego właśnie komputera.

macbook_air_12_display_1

Zdjęcia przedstawiają wyświetlacz i metalową powłokę nadchodzącego, 12-calowego urządzenia porównaną do obecnego, 13-calowego MacBook’a Pro oraz 9,7-calowego iPada. Jego rozmiary ewidentnie pasują do tych o których informowano już wcześniej. Wyświetlacz ma jednak dwie zauważalne różnice w stosunku do obecnego MacBook’a Air. Po pierwsze, zamiast podświetlanego logo Apple na tyle ekranu, jak to ma miejsce w komputerach przenośnych firmy Apple, widzimy polerowane, metalowe logo podobne bardziej do tych jakie mamy widoczne w iPadach. IFanr spekuluje, że zmiana może być związana ze szczupłością urządzenia.

macbook_air_12_display_3

Po drugie, wyświetlacz nie posiada szarych ramek wokół ekranu, stosowanych w obecnych modelach MacBook’a Air. Zamiast tego, widać najwyraźniej całkowicie przeszkloną powierzchnię od krawędzi do krawędzi wyświetlacza, czyli coś co mamy stosowane w MacBook’ach Pro Retina. W połączeniu z czarnymi ramkami pod spodem, trudno jest zobaczyć gdzie kończy się wyświetlacz, a ramki zaczynają być widoczne dopiero po włączeniu komputera. Wcześniejsze renderingi 12-calowego MacBooka Air w oparciu o informacje z wewnątrz firmy Apple pokazywały jednak szare obramowania podobne do tych obserwowanych w bieżącym MacBook’u Air.

macbook_air_12_display_2

12-calowy MacBook Air będzie miał podobno mniej więcej taki sam rozmiar jak 11-calowy MacBook Air. Zastosowanie mniejszych ramek wokół wyświetlacza ma zrekompensować większy rozmiar wyświetlacza. Zdjęcia porównawcze przedstawione przez iFanr pokazują znacznie mniejszy rozmiar urządzenia 12-calowego w porównaniu do 13-calowego MacBooka Pro.

12inchmacbookair2

Oczekuje się, że następna generacja MacBooka Air, wyposażona będzie w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości (może sklasyfikowany jako Retina) oraz nowe procesory Broadwell Core M, które pozwolą na cienką konstrukcję bez wentylatora. Inne doniesienia twierdziły również, że 12-calowy MacBook Air pozbawiony będzie niemal wszystkich portów jakie tradycyjnie można znaleźć w linii MacBooków Air, oferując jedynie wyjście słuchawkowe, parę mikrofonów, oraz port USB typu C, który może obsługiwać zarówno ładowanie jak i połączenie zewnętrzne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał Idczak
Rafał Idczak
9 lat temu

Bez klasycznego loga apple z tyłu całe urządzenie straci smaczek :/

Pawel Mroczek
Pawel Mroczek
Reply to  Rafał Idczak
9 lat temu

Ale bateria wytrzyma dłużej hi

kaliente
kaliente
Reply to  Pawel Mroczek
9 lat temu

Dlaczego miałaby? Logo podświetlane jest zbędną energią podświetlania matrycy, bez szkody dla baterii.

Pawel Mroczek
Pawel Mroczek
Reply to  kaliente
9 lat temu

JA wiem, żartowałem. Dla mnie też to straci cały urok

Pawel Mroczek
Pawel Mroczek
9 lat temu

Czekam na niego z niecerpliwą niecierpliwością ale boję że moje oczekiwania nie spełnia moich oczekiwań bo to apple bez Jobsa to już nie ta sama firma…..

5
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx