niedziela, 4 czerwca

Apple potwierdził serwisowi The Verge, że jego nowy zasilacz USB-C 140 W dla 16-calowego MacBooka Pro jest pierwszą ładowarką firmy opartą na azotku galu „GaN”, który pozwala na mniejsze, lżejsze i bardziej energooszczędne ładowarki niż te oparte na tranzystorach krzemowych.

Bez użycia azotku galu zasilacz o mocy 140 W prawdopodobnie byłby znacznie większy, biorąc pod uwagę jego moc. Wiele innych marek, takich jak Anker i Belkin, wprowadziło w ciągu ostatnich kilku lat ładowarki oparte na GaN do użytku z produktami Apple. Takie ładowarki stosuje również do swoich produktów firma Xiaomi.

Apple potwierdził również, że zasilacz 140 W obsługuje standard USB-C Power Delivery 3.1, co oznacza, że można go używać do ładowania innych urządzeń obsługujących ten standard. Oznacza to również, że ci, którzy kupią nowego 16-calowego MacBooka Pro, mogą, jeśli wolą, korzystać z kompatybilnych ładowarek innych firm do ładowania notebooka.

Wciąż pojawiają się ciekawe informacje na temat nowych modeli MacBooka Pro, o których Apple nie wspomniał podczas konferencji „Unleashed”, w tym o tym, że szybkie ładowanie jest możliwe tylko za pomocą portu MagSafe w nowym 16-calowym MacBooku Pro, podczas gdy 14-calowy model można szybko ładować za pomocą MagSafe lub dowolnego portu Thunderbolt 4. Nie powinno to być wielkim problemem, biorąc pod uwagę, że port MagSafe nie ma innego zastosowania niż ładowanie.

Najważniejsze cechy nowego 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro to chipy nowej generacji M1 Pro i M1 Max firmy Apple, powrót portu HDMI i gniazda kart SD, wyświetlacze mini-LED z adaptacyjną częstotliwością odświeżania ProMotion do 120 Hz, do 10 godzin dłuższa żywotność baterii i nie tylko. Notebooki można zamawiać już teraz, a ich premiera nastąpi we wtorek 26 października.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx