sobota, 2 marca

Jak wspominaliśmy wczoraj, nowe, przeprojektowane 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro posiadają możliwość szybkiego ładowania. Informowaliśmy już o małym detalu z nim związanym a teraz wychodzi kolejna kwestia, o której Apple nie wspomniał podczas swojej konferencji.

Jak możemy wyczytać na stronie Apple, zasilacz USB-C o mocy 67 W dołączany w zestawie do podstawowego 14-calowego MacBooka Pro nie będzie w stanie szybko naładować żadnego 14-calowego MacBooka Pro. Aby skorzystać z szybkiego ładowania, które pozwala na naładowanie 50% w około 30 minut, klienci muszą rozbudować komputer o zasilacz 96 W USB-C za dodatkowe 100 złotych.

Apple dołącza zasilacz 96 W do każdego 14-calowego modelu MacBooka Pro z układem M1 Pro z 10-rdzeniowym procesorem lub dowolnym układem M1 Max, więc klienci wybierający te konfiguracje z wyższej półki nie muszą się martwić ograniczeniami szybkiego ładowania.

Na stronie Apple czytamy:

Dostępne są dwa zasilacze przeznaczone do 14‑calowego MacBooka Pro. Kompaktowy zasilacz USB‑C o mocy 67 W szybko i sprawnie ładuje urządzenia w domu, w biurze i w podróży. Jest dostarczany jako standardowe wyposażenie MacBooka Pro z czipem M1 Pro zawierającym 8‑rdzeniowe CPU, 14‑rdzeniowe GPU i 16‑rdzeniowy system Neural Engine.

Możesz także wybrać zasilacz USB‑C o mocy 96 W z funkcją szybkiego ładowania: uzupełnienie energii od 0 do 50 procent zajmuje mu około 30 minut.⁶

Zasilacz o mocy 96 W jest standardowym wyposażeniem MacBooków Pro z czipem M1 Pro zawierającym 10‑rdzeniowe CPU i wszystkich MacBooków Pro z czipem M1 Max.

Ci, którzy zdecydują się na nowego 16-calowego MacBooka Pro, również nie muszą martwić się ograniczeniami szybkiego ładowania, ponieważ wszystkie 16-calowe konfiguracje zawierają w zestawie zasilacz USB-C o mocy 140 W, który umożliwia szybkie ładowanie.

Nowe 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro są wyposażone w układy nowej generacji M1 Pro i M1 Max zaprojektowane przez Apple, ulepszone wyświetlacze mini-LED i nawet o 10 godzin dłuższy czas pracy na baterii. Przywracają również port HDMI, gniazdo kart SD i ładowanie za pomocą MagSafe. Notebooki można zamawiać już teraz, a oficjalnie trafią do sprzedaży od 26 października.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx