sobota, 2 marca

zane_lowe0

DJ Zane Lowe, który od ponad dziesięciu lat prowadzi w BBC Radio 1 swój popularny wieczorny show prezentujący nową muzykę opuszcza nadawcę w przyszłym miesiącu i przyłącza się do Apple, donosi BBC News. Lowe zdobył szereg nagród za swoje audycje radiowe i inne prace na przestrzeni lat i był nawet w tym roku nominowany do nagrody Grammy za produkcję albumu Sam Smith „In The Lonely Hour.”

„Chcę podziękować wszystkim w Radio 1 za ich wsparcie i przyjaźń. Stacja pozwoliła mi dzielić się niesamowitą muzyką z najlepszymi fanami w kraju” powiedział Zene.

W okresie swojej pracy dla stacji, nowozelandzki DJ stał się znanym orędownikiem nowych talentów, a wielu z nich dokonało przełomu w karierze po wyemitowaniu choć jednego z ich utworów w cyklu „hottest record in the world” w programie Zane’a.

Choć Lowe nie poinformował jeszcze publicznie jaką rolę podejmie w Apple, to The Guardian mówi, że zajmie się usługą streamingu muzyki iTunes Radio.

Zadaniem Lowe będzie prawdopodobnie nieco więcej niż samo iTunes Radio, gdyż Apple pracuje obecnie w kierunku reorganizacji usługi subskrypcyjnej Beats Music przejętej w zeszłym roku. Część planu obejmuje podobno podłączenie Beats do marki iTunes i zintegrowanie jej z OS X i iOS.

W rezultacie, może to wprowadzić pewne zmiany dla iTunes Radio, które na obecną chwilę dostępne jest głównie w Stanach Zjednoczonych i zostało rozszerzone jedynie do Australii. Po jego premierze pod koniec 2013 roku mówiło się o rozszerzeniu usługi do wielu innych krajów jeszcze w roku 2014 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx