czwartek, 22 lutego

Touch ID

Touch ID może być montowany w następnej generacji MacBook’ów Air, MacBook’ów Pro, Magic Mouse oraz Magic Trackpad. Tak przynajmniej wynika z ogólnych plotek opublikowanych przez tajwańską stronę Apple.club.tw. Raport, powołując się na źródła, twierdzi, że skaner linii papilarnych będzie umieszczony powyżej gładzika w MacBookach i zintegrowany bezpośrednio z Magic Mouse i Magic Trackpad dla stacjonarnych komputerów Mac.

Dodanie wbudowanego czytnika linii papilarnych do najnowszych MacBooków, myszek Magic Mouse oraz Magic Trackpad pozwoliłoby Apple na agresywne wejście w branżę płatności mobilnych z Apple Pay. Platforma płatności mobilnych jest obecnie ograniczona do iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus i będzie kompatybilna z iPhone’em 5S, iPhone’em 5C i iPhone’em 5 w połączeniu z Apple Watch.

Istnieje jednak kilka racjonalnych przeszkód sugerujących, że ta plotka może nie być prawdą. Po pierwsze, ograniczona przestrzeń nad gładzikiem w MacBook’ach Apple na wdrożenia dotykowego identyfikatora, zwłaszcza w nadchodzącym 12-calowym MacBook’u Air. Tymczasem integracja Touch ID w Magic Mouse i Magic Trackpad byłaby skomplikowana ze względu na potrzebę bezpiecznego uwierzytelniania przez sieć bezprzewodową.

Apple.club.tw był źródłem kilku wiarygodnych informacji na temat najbliższych planów związanych z produktami Apple, przecieków komponentów do nowej generacji produktów takich jak iPhone 6 i iPad Air 2. Niemniej jednak plotka ta powinna być traktowana z przysłowiowym lekkim przymrużeniem oka do czasu uzyskania na temat większej ilości informacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx