piątek, 19 kwietnia

Apple ogłosił dziś, że nowy, 13-calowy MacBook Pro wyposażony w chip M2 będzie dostępny na całym świecie od piątku, 17 czerwca od godziny 14.00 czasu polskiego. Apple poinformował, że dostawy do klientów i dostępność w sklepach stacjonarnych rozpocznie się od piątku, 24 czerwca.

Apple wcześniej zapowiedział, że nowy MacBook Pro będzie dostępny w przyszłym miesiącu co oznaczało lipiec, więc wygląda na to że sprzedaż ruszy przed terminem. Klienci będą mogli złożyć zamówienie za pośrednictwem witryny Apple.com, aplikacji Apple Store lub u wybranych autoryzowanych sprzedawców Apple.

Nowy 13-calowy MacBook Pro ma tę samą konstrukcję, co poprzedni model, w tym pasek dotykowy Touch Bar, a jedyną godną uwagi zmianą jest dodanie chipa M2. Ceny zaczynają się od 7499 złotych z możliwością wyboru koloru srebrnego lub gwiezdnej szarości.

Apple twierdzi, że chip M2 ma 18% szybszy procesor CPU, 35% szybszy procesor graficzny i 40% szybszy silnik Neural Engine w porównaniu z chipem M1. Dzięki chipowi M2 13-calowego MacBooka Pro można skonfigurować z maksymalnie 24 GB ujednoliconej pamięci RAM, podczas gdy chip M1 ma maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Notebook może być również wyposażony w do 2 TB pamięci SSD.

Apple nie podał wciąż daty rozpoczęcia zamówień nowego MacBooka Air z chipem M2, który pozostaje wymieniony jako „dostępny w przyszłym miesiącu” na stronie internetowej Apple.

Chociaż nowe 13-calowe modele MacBooka Pro i MacBooka Air są wyposażone w układ M2, jedną zauważalną różnicą między notebookami jest to, że MacBook Pro jest wyposażony w aktywny system chłodzenia, który zapewnia stałą wydajność osobom z „bardziej wymagającymi zadaniami”, podczas gdy MacBook Air ma konstrukcję bez wentylatora.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx