sobota, 15 czerwca

iPhone 5S_iPhone 5C

Nie ma chyba bardziej wyrazistego telefonu niż iPhone. O ile historia budowana wokół niego ma w sobie dużo marketingowej legendy, to „coś” sprawia, że cieszy się on niesłabnącą popularnością. Osoby zainteresowane zakupem telefonu od Apple, prawdopodobnie prędzej czy później staną przed dylematem: kupić aparat u operatora w pakiecie z abonamentem czy szukać w wolnej dystrybucji?

Co jest na topie?

Apple swój flagowy produkt w najnowszej odsłonie oferuje w 3 modelach: 5, 5S i 5C. Decydując się na wybór konkretnej wersji, warto wiedzieć o aparatach trochę więcej: dość powiedzieć, że 5S parametrycznie jest z tej trójki najlepszy, choć cały czas jest mniej popularny od podstawowej „piątki”. Uzupełnieniem najnowszej linii Apple’a jest wersja 5C, dająca użytkownikom możliwość wyboru wersji kolorystycznej (biały, różowy, żółty, niebieski, zielony).

Zakup indywidualny

Najnowszy i najlepszy model iPhone’a 5S można kupić na daną chwilę w przedziale cen od 2400-3500 zł. Mniej wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na kupno wersji 5, dostępnej w cenach od ok. 1800-3000 zł lub 5C w cenie 1900-2400 zł. Przy ofertach okazyjnych zaleca się ostrożność: istotne jest, by telefon pochodził z dystrybucji europejskiej, a nie np. amerykańskiej. Poszczególne modele mają różnie dostrajane anteny, amerykańska wersja może np. zużywać trochę więcej energii. Warto także dokładnie czytać ogłoszenia sprzedawców, bowiem niektóre modele pochodzą z niejasnych źródeł, takich jak np. wystawa sklepowa, mających jakoby tłumaczyć ich stan oraz obniżoną gwarancję.

Zakup w abonamencie

U operatorów, iPhone’a w najbardziej popularnej wersji 5 można nabyć za tradycyjną złotówkę, co dla wielu osób będzie po prostu najkorzystniejszym rozwiązaniem, nie obciążającym kieszeni jednorazowym, dużym wydatkiem. Abonamenty z iPhone’ami charakteryzują się właściwie brakiem ograniczeń w prowadzeniu rozmów i SMS-owaniu: np. oferta Plus Bez Limitu od 69,99 zł. Oczywiście musimy pamiętać, że wybierając niższy abonament, iPhone’a nie dostaniemy za półdarmo. Do telefonu można dostać także bogaty pakiet internetowy na transmisję danych, co zdecydowanie podkreśla charakter tych modeli – nie stworzonych po to, by leżeć bez ruchu w kieszeni. Zakup iPhone’a w abonamencie można uznać za nieco bezpieczniejszy niż w sytuacji, gdy decydujemy się na kupno aparatu oddzielnie – odpowiedzialność za bezawaryjne działanie i dostarczenie aparatu spełniającego wymogi techniczne polskiego rynku gwarantuje operator.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx