niedziela, 23 czerwca

nest

Według najnowszego raportu The Financial Times, podczas tegorocznej konferencji WWDC 2014 Apple zaprezentuje nową platformę programową, która pozwoli iPhone’owi na bezpośrednią kontrolę oświetlenia, systemów zabezpieczeń i innych gadżetów gospodarstwa domowego.

Artykuł twierdzi, że Apple zrobił „duży krok” w technologii inteligentnego domu, współpracując z producentami urządzeń, dając im oficjalne certyfikaty, podobne do programu „Made for iPhone”, oraz wsparcie oprogramowania iOS 8.

Program będzie podobny do istniejącego „Made for iPhone” dającego oficjalne wsparcie dla kompatybilnych słuchawek, głośników i innych akcesoriów, ale z nową marką i logo. Apple może również wprowadzić dodatkowe kontrole i gwarancje, że certyfikowane produkty nie będą narażone na ataki hakerów.

Artykuł zauważa, że ​​plany zawsze mogą zostać zmienione, ale Apple odsłonił szereg nowych inicjatyw w ciągu ostatnich lat, w tym CarPlay i iBeacon, rozszerzających funkcjonalność iPhone’a i jego interakcję z prawdziwym światem i innymi urządzeniami elektronicznymi.

Sklepy Apple sprzedają wiele różnych akcesoriów w dziale „Inteligentny dom”, w tym będący własnością Google termostat Nest (na zdjęciu powyżej), żarówki Philips Hue czy Belkin WEMO – kontrolowany przez Wi-Fi włącznik światła.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx