niedziela, 25 lutego

iTunes 12 koncepcja

Nie wiem jak Wy, ale korzystanie z iTunes od wersji 11 stało się dla mnie jakoś mniej intuicyjne. Dla przykładu zupełnie nie mogę odnaleźć miejsca gdzie mogę przełączyć się na widok zarządzenia iPhone’em czy iPadem, jeśli już z niego wyjdę. Poza tym, oprócz drobnych zmian funkcji, sam iTunes już od kilku edycji znacząco nie zmienił swojego wyglądu.

Nowa koncepcja stworzona przez Brye Kobayashi pokazuje całkowicie przeprojektowaną wersję iTunes na Mac OS X inspirowaną wyglądem wersji na iOS 7.

Spodziewamy się, że kolejna wersja OS X odsłonięta podczas WWDC 2014 za niecałe dwa tygodnie, przejmie częściowy wygląd systemu mobilnego, a konsekwencją tych zmian byłaby zmiana wyglądu i nowa koncepcja programu iTunes.

14225109654_20e4510ac7_o

Kobayashi mówi:

iTunes jest na jedną z najważniejszych aplikacji na OS X. U wielu z nas grupuje wszystkie pliki muzyczne, filmy, aplikacje i kopie zapasowe naszych urządzeń. Chociaż przez lata aktualizacji dodano różne funkcjonalność, to ogólny wygląd niewiele się zmienił.

Jak widać na zdjęciach, nowy iTunes wydaje się dużo bardziej 'płaski’ i posiada więcej białych przestrzeni. Elementy interfejsu użytkownika, takie jak przyciski obsługi i zakładki będą podobne i znane użytkownikom z iOS. Podczas przeglądania sklepu iTunes, elementy interfejsu zmieniają kolor na niebieski. Ogólnie, wygląd jest znacznie bardziej otwarty, jasny i bardziej przejrzysty niż obecna wersja aplikacji iTunes na OS X.

14216094966_7e59e40cb2_o

Bardzo spodobał mi się ten nowy projekt i myślę, że mógłby być świetnym sposobem na zmianę wyglądu iTunes, a przynajmniej dobrą inspiracją. iTunes na komputerze Mac nie zmienił się znacznie w trakcie minionych lat więc może już czas, aby radykalniej go przebudować.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx