sobota, 6 marca

Shazam, aplikacja do rozpoznawania muzyki, którą Apple kupił w 2018 roku, przekroczyła na całym świecie 200 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Shazam jest dostępny jako samodzielna aplikacja i jako wbudowana funkcja na iPhonie i iPadzie, dostępna za pośrednictwem Siri i nowego przełącznika Rozpoznawanie muzyki dodanego do Centrum sterowania w iOS 14.

Oliver Schusser, wiceprezes Apple Music, Beats, and International Content, skomentował to wydarzenie i powiedział, że Apple i Shazam oferują „bezproblemowe wrażenia” dla fanów muzyki.

„Apple Music i Shazam oferują fanom muzyki na całym świecie bezproblemowe wrażenia, od wszechobecnej platformy odkrywczej Shazam po niezrównaną zawartość Apple Music, globalne stacje radiowe na żywo i osobiste selekcje. Spoglądając wstecz na naszą długą historię, widzimy tylko to jak blisko naszej misji jesteśmy: wprowadzenie najlepszego miejsca dla miłośników muzyki i twórców na całym świecie ”.

Aby uczcić tą chwilę, Shazam udostępnił listę 100 najczęściej shazamowanych utworów na całym świecie, z listą dostępną w Apple Music. Piosenką numer jeden na liście jest dość niedawny hit Tones and I „Dance Monkey” z ponad 36,6 milionami rozpoznań od czasu jego premiery w maju 2019 roku. Tones and I jak mówi Shazam wywarł ogromny wpływ na dotarcie do nowych słuchaczy.

Wraz z listą najlepszych utworów, osoby zainteresowane znalezieniem większej ilości nowej muzyki mogą to zrobić za pośrednictwem Shazam Discovery Top 50, która oferuje nowe utwory przełomowych artystów z całego świata. Shazam oferuje również top listy globalne, krajowe i miejskie zarówno w aplikacji, jak i na stronie internetowej Shazam.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x