sobota, 13 lipca

W dobie coraz większej popularności ładowania iPhone’ów bezprzewodowo funkcjonalność ta coraz częściej pojawia się również w samochodach. Nowsze modele samochodów mają taką opcję albo w standardzie, albo za dodatkową dopłatą, która jest często niemała. Producenci akcesoriów dobrze wyczuli taką potrzebę i wprowadzają coraz więcej zewnętrznych rozwiązań, które możemy wprowadzić do naszych pojazdów.

Jednym z nich jest uchwyt samochodowy Xtorm XW209, który mieliśmy okazję potestować. XW209 to jednak nie tylko uchwyt. To również wbudowana w niego ładowarka indukcyjna i tak naprawdę to jest jej największym atutem.

Produkt trafia do nas zapakowany w ładne i estetyczne pudełko, bardzo charakterystyczne dla wszystkich produktów Xtorm. W zestawie otrzymujemy uchwyt, przewód zasilający oraz instrukcję. W samochodach, które nie posiadają jeszcze wyjścia USB niezbędne będzie dokupienie przejściówki z gniazda zapalniczki na USB. O samej przejściówce wspomnę jeszcze później. Co miło mnie zaskoczyło sam uchwyt nie jest zbyt duży ani toporny, o co miałem największe obawy. Jest dość zgrabny i od razu widać, że nie zajmie nam miejsca na połowie deski rozdzielczej.

Uchwyt mocuje się do kratek nawiewu w samochodzie co może mieć zwolenników jak i przeciwników. W tym przypadku mocowanie nie polega tylko na wciśnięciu końcówki w kratkę nawiewu co czasem powodowało połamanie łopatek nawiewu, ale dokładne zablokowanie go dzięki czemu trzyma się w niej naprawdę solidnie.

Po podłączeniu uchwytu do gniazda USB za pomocą dołączonego przewodu jest on gotowy do pracy. I tu jedna z ciekawszych możliwości uchwytu. Po włączeniu stacyjki, zaciski uchwytu automatycznie otwierają się oczekując na włożenie telefonu. Po umieszczeniu telefonu w „szczęki” Xtorm’a zaciskają się solidnie trzymając telefon dzięki gumowym nakładkom, a telefon zaczyna się ładować.

A teraz krótko o samym ładowaniu. Ładowanie smartfonów odbywa się z mocą 5 W, 7,5 W lub 10 W. Prędkość ładowania jest oczywiście zależna od tego jakiej mocy adapter do zapalniczki zastosujemy lub to jakie napięcie ma wyjście USB w samochodzie. Sam Xtorm rekomenduje oczywiście swoją ładowarkę samochodową do szybkiego ładowania AU015 Xtorm Power Car-Plug USBC 24W PD+USB QC 3.0, która daje możliwość najszybszego ładowania.

Wyciąganie smartfona z uchwytu przebiega równie prosto. Dotykamy dwóch czujników umieszczonych z boku Xtorma a łopatki trzymające telefon automatycznie się otworzą.

Dla kogo przeznaczony jest ten uchwyt? Moim zdaniem oczywiście dla tych, którzy posiadają starsze pojazdy pozbawione zarówno ładowarki indukcyjnej na wyposażeniu, ale też dla tych którzy nie posiadają w nim dostępu do CarPlay. Dzięki Xtorm XW209 użytkownik będzie miał uchwyt z którego łatwo będzie miał dostęp do telefonu czy nawigacji, a który jednocześnie  będzie ładowany bez konieczności każdorazowego podpinania kabla ładowarki.

Uchwyt Xtorm XW209 kosztuje nieco ponad 200 zł, a wyłącznym dystrybutorem akcesoriów Xtorm w Polsce jest firma K-Consult. Dla naszych czytelników wraz ze sklepem Zolti.pl przygotowaliśmy specjalną zniżkę na ten uchwyt. Możecie go kupić tutaj o 10% taniej.

Marka Xtorm jest częścią holenderskiej firmy Telco Accessories B.V. Powstała w 2008 roku z zapotrzebowania na dodatkową energię szybko rozwijającego się segmentu urządzeń mobilnych. Xtorm projektuje, produkuje i wprowadza na rynek innowacyjne, uniwersalne rozwiązania ładowania mobilnego, również solarnego. Obecnie produkty marki dostępne są w ponad 70 krajach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx