wtorek, 25 stycznia

W tym tygodniu Instagram rozpocznie w Stanach Zjednoczonych testowanie ukrywania „polubień” pod zdjęciami. Zmiana zostanie najpierw wprowadzona na ograniczonej liczbie kont w Stanach Zjednoczonych, a użytkownicy tych kont będą nadal mogli zobaczyć, ile polubień uzyskali na swoich postach.

Plan ten został ogłoszony na WIRED25 przez szefa Instagrama, Adama Mosseri, który również na Twitterze podzielił się tą wiadomością.

„Chodzi o młodych ludzi”, powiedział Mosseri podczas panelu. „Chodzi o to, aby spróbować„ obniżyć ciśnienie ”na Instagramie, uczynić go mniej konkurencyjnym i dać ludziom więcej miejsca na skupienie się na kontaktach z ludźmi, których kochają i rzeczach, które ich inspirują”.

„Oznacza to, że postawimy interesy 15-letniego dziecka przed interesem publiczności” – dodał. „Gdy spojrzymy na świat treści publicznych, postawimy ludzi w tym świecie przed organizacjami i korporacjami”.

Ukrycie ilości polubień zasadniczo zmieniłoby sposób działania Instagrama, ponieważ polubienie zdjęć i zdobycie polubień to jedna z głównych funkcji platformy.

Instagram będący własnością Facebooka przeprowadził już podobne testy w Australii, Brazylii, Kanadzie, Irlandii, Włoszech, Japonii i Nowej Zelandii. Usunięcie polubień na Instagramie następuje po innych niedawnych zmianach skoncentrowanych na użytkownikach, takich jak dodanie minutniki, która pokazuje użytkownikom, jak dużo czasu spędzili w aplikacji, oraz usunięcie kanału aktywności na Instagramie.

W sobotę CEO Twittera, Jack Dorsey, pochwalił decyzję Instagrama o przeprowadzeniu podobnych eksperymentów z ukrywaniem polubień w USA, retweetując piątkowy tweet Mosseri i dodając komentarz „Wielki krok”.

I moim zdaniem to również wielki krok. Wielki krok dla dalszego funkcjonowania Instagramu, który moim zdaniem z platformy fotograficznej stał się już dawno platformą reklamową.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x