poniedziałek, 27 czerwca

Wśród rosnącego zainteresowania telefonami ze składanym wyświetlaczem, Xiaomi ujawniło, że pracuje również nad własnym elastycznym telefonem.

Chiński producent urządzeń mobilnych zdradził nieco dzięki filmowi ze zwiastunem zamieszczonym na stronie Weibo, który pokazuje prezesa i współzałożyciela Xiaomi, Lin Bin, używającego czegoś, co na pierwszy rzut oka wygląda jak normalny tablet, dopóki nie złoży go z obu stron ekranu, aby wyraźnie przypominał telefon.

Fizyczny przycisk zasilania jest umiejscowiony z boku urządzenia w orientacji poziomej, co umieszcza go w najwyższej, centralnej lokalizacji w trybie telefonu. W trybie złożonym, rozmiar i orientacja interfejsu użytkownika dostosowuje się automatycznie do nowych wymiarów wyświetlacza.

W opisie dołączonym do tego postu Bin napisał, że urządzenie jest wynikiem przezwyciężenia przez firmę wyzwań technologicznych związanych ze składanymi wyświetlaczami, składanymi zawiasami, elastycznymi osłonami i adaptacją interfejsu użytkownika.

Bin przyznał, że to, na co ma nadzieję stać się „pierwszym na świecie telefonem z podwójnymi złożeniami” wciąż na tym etapie jest tylko prototypem, ale zapowiedział, że firma rozważy jego masową produkcję, jeśli reakcja konsumentów będzie pozytywna. Bin podał dwie możliwe nazwy dla telefonu – Mi Dual Flex i Mi MIX Flex – chociaż powiedział, że Xiaomi jest otwarte na sugestie ze strony publicznej.

W ubiegłym roku Samsung zaprezentował swoją nową technologię wyświetlania Infinity Flex w urządzeniu z 7,3-calowym elastycznym wyświetlaczem, które można złożyć na pół. Firma twierdzi, że opracowała zaawansowany polimer kompozytowy, który jest „elastyczny i wytrzymały”, aby zastąpić szkło, które jest zwykle używane jako osłona wyświetlacza w smartfonach.

Samsung ma oficjalnie ogłosić swój pierwszy dostępny na rynku składany telefon podczas imprezy Galaxy S10 20 lutego w San Francisco w Kalifornii.

Plotki o tym, że Apple opracowuje iPhone’a ze składanym wyświetlaczem sięgają już grudnia 2016 roku, kiedy to ogłoszono, że LG rozpocznie masową produkcję składanych wyświetlaczy dla smartfonów już w 2018 roku. Apple podobno zdecydował się na współpracę z LG Display a nie Samsungiem z obawy, że Samsung może uzyskać dostęp do wrażliwej technologii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx