środa, 31 maja

Xiaomi zaprezentowało dziś swoją najnowszą technologię „Mi Air Charge”, która jest w stanie bezprzewodowo ładować urządzenia z całego pokoju mocą 5W.

Technologia Mi Air Charge oferuje rozwiązanie „prawdziwie bezprzewodowego ładowania”, bez kabli i podstawek. Urządzenia ładują się zdalnie mocą 5 W, wykorzystując zaawansowane pozycjonowanie przestrzenne i przesyłanie energii formowania wiązki.

Xiaomi opracowało izolowaną jednostkę ładującą z pięciofazowymi antenami interferencyjnymi, która może dokładnie wykryć lokalizację smartfona. Układ kontroli fazy z 144 antenami przesyła następnie fale o szerokości milimetrowej bezpośrednio do telefonu za pomocą formowania wiązki.

W przypadku smartfonów firma Xiaomi opracowała odpowiednio zminiaturyzowany układ anten z „anteną ostrzegawczą” i „układem anten odbiorczych”. Antena radiolatarni nadaje informacje o położeniu małej mocy, podczas gdy układ anten odbiorczych wykorzystuje 14 anten do przekształcania sygnału fal milimetrowych emitowanych przez stos ładowania bezpośrednio na energię elektryczną za pośrednictwem obwodu prostownika.

Technologia zdalnego ładowania umożliwia ładowanie wielu urządzeń w promieniu kilku metrów, przy czym każde urządzenie może otrzymać 5W mocy. Xiaomi zauważa również, że obiekty fizyczne umieszczone między stosem ładowania a urządzeniem nie zmniejszają wydajności ładowania.

Xiaomi twierdzi, że chce w przyszłości rozszerzyć tę technologię na smartwatche, opaski na rękę i inne urządzenia do noszenia, a także inteligentne głośniki domowe, lampy biurkowe i nie tylko. Nie jest jasne, jak blisko Xiaomi jest wprowadzenie technologii Mi Air Charge i stosu ładowania na rynek konsumencki, ale dzisiejsza prezentacja może sugerować, że jest to już na bardzo dobrej drodze.

Dzisiejsze ogłoszenie pokazuje, że postęp w technologii zdalnego ładowania bezprzewodowego w branży stale się rozwija. Kilka lat temu Apple współpracował podobno z firmą Energous, aby dostarczyć własne rozwiązanie do zdalnego ładowania bezprzewodowego. Uważa się, że Apple nadal bada nowe technologie ładowania bezprzewodowego, a wraz z pojawieniem się MagSafe w modelach iPhone 12, firma jest wyraźnie zainteresowana nowymi sposobami zasilania urządzeń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx