niedziela, 25 września

Samsung jest wyłącznym dostawcą wyświetlaczy OLED dla iPhone’a X i nowszych jako część umowy dostawy z Apple. Jednak ze względu na mniejszą sprzedaż iPhone’a niż przewidywano w ostatnich kwartałach, Apple podobno zamówił mniej wyświetlaczy OLED od Samsunga niż obie firmy początkowo oczekiwały.

Z powodu niedoborów w zamówieniu, koreański ETNews informuje, że Apple jest teraz winien Samsungowi karę w wysokości setek milionów dolarów. Jednak zamiast płacić gotówką, raport twierdzi, że Apple oferuje wiele opcji, w tym zlecenie na wyświetlacze OLED dla przyszłych produktów, takich jak „tablety i notebooki”.

Jest to zgodne z niedawnym raportem koreańskiej witryny The Elec, która twierdziła, że Samsung prowadzi rozmowy z Apple na temat dostarczania wyświetlaczy OLED dla całkowicie nowych 16-calowych modeli MacBooka Pro i przyszłych iPadów Pro.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o potencjalnym 16-calowym MacBooku Pro od znanego analityka Ming-Chi Kuo, który powiedział, że notebook pojawi się jeszcze w 2019 roku z „całkowicie nowym wyglądem”, ale nie skomentował jakiej technologii wyświetlacza użyje notebook ani nie udostępnił innych szczegółów.

Kuo twierdził również wcześniej, że do masowej produkcji między czwartym kwartałem 2019 roku a pierwszym kwartałem 2020 roku wejdą dwa nowe modele iPada Pro, ale również nie powiedział jakiej technologii wyświetlaczy będą używać te tablety.

Ponadto Kuo oczekuje, że Apple wprowadzi na rynek kilka nowych produktów z podświetleniem Mini LED w ciągu najbliższych dwóch lat. Wspomina o 10-calowym lub 12-calowym iPadzie pod koniec 2020 roku lub na początku 2021 roku i 15-calowym lub 17-calowym MacBooku w pierwszej połowie 2021 roku, więc nie jest jasne, jak długo będziemy jeszcze czekać na pierwsze iPady i komputery Mac oparte na OLED.

Przejście Apple na OLED rozpoczęło się od Apple Watch, a następnie iPhone’a X, więc iPad Pro i MacBook Pro kontynuowałyby ten naturalny rozwój technologii od mniejszych do większych wyświetlaczy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx