środa, 17 kwietnia

Dwie osoby biorące udział w poważnym wypadku zostały uratowane i zlokalizowane dzięki nowym funkcjom dostępnym w najnowszych modelach iPhone’a 14, w tym Alarmowe SOS przez satelitę i Wykrywanie Wypadku.

Zdarzenie miało miejsce na autostradzie Angeles Forest Highway w Angeles National Forest w Kalifornii, kiedy pojazd przeleciał nad zboczem góry i spadł około 300 stóp do odległego kanionu. IPhone 14‌ w samochodzie wykrył wypadek, a ponieważ nie było zasięgu sieci komórkowej, informacje zostały przekazane ratownikom za pomocą połączenia alarmowego SOS przez satelitę.

Ofiary wysłały alarmowego SMSa przez satelitę do jednego z centrów przekaźnikowych Apple, a następnie pracownik centrum przekaźnikowego zadzwonił do departamentu szeryfa hrabstwa LA w celu uzyskania pomocy. Dwie osoby biorące udział w katastrofie zostały zlokalizowane przez Montrose Research and Rescue Team i zabrane helikopterem. Zostali przewiezieni do lokalnego szpitala i hospitalizowani z powodu lekkich lub umiarkowanych obrażeń. Cała akcja ratunkowa została zarejestrowana na wideo.

Zespół poszukiwawczo-ratowniczy Montrose potwierdził, że do uzyskania pomocy wykorzystano usługę połączeń alarmowych przez satelitę firmy Apple, a udostępnione tweety pokazują rozległe uszkodzenia, jakich doznał pojazd, gdy spadł z góry. Zespół poszukiwawczo-ratowniczy powiedział, że call center Apple było w stanie podać „dokładną szerokość i długość geograficzną” ofiar.

Wykrywanie wypadków i satelitarne połączenia alarmowe są dostępne dla wszystkich użytkowników ‌iPhone’a 14‌‌. Funkcję SOS można aktywować w sytuacji awaryjnej, gdy nie ma dostępnego połączenia Wi-Fi ani komórkowego.

W tej chwili usługa połączeń alarmowych SOS przez satelitę jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Można ją używać bezpłatnie przez dwa lata, a Apple nie podał jeszcze szczegółów, ile będzie kosztować w przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx