sobota, 24 lutego

iOS 16.3, iPadOS 16.3 i macOS Ventura 13.2, które zostały dziś udostępnione publicznym beta testerom wprowadzają obsługę fizycznych kluczy bezpieczeństwa, których można użyć jako dodatkowej ochrony identyfikatora Apple ID.

Apple zapowiedział nową funkcję w zeszłym tygodniu i powiedział, że zostanie wprowadzona w 2023 roku, co jest zgodne z terminem, w którym spodziewamy się wprowadzenia iOS 16.3 i jego siostrzanych aktualizacji. Klucze bezpieczeństwa dla Apple ID zapewnią użytkownikom możliwość dodania klucza bezpieczeństwa firmy zewnętrznej do ich konta, który będzie potrzebny do uwierzytelnienia podczas logowania się do nowego urządzenia lub uzyskiwania dostępu do Apple ID w inny sposób.

klucze-bezpieczeństwa-iOS 16.3

Klucz bezpieczeństwa ma zastąpić kody weryfikacyjne wysyłane do urządzeń Apple podczas logowania do innego urządzenia, co jest standardową metodą uwierzytelniania stosowaną przez firmę Apple. Apple twierdzi, że fizyczne klucze bezpieczeństwa zapewniają silną ochronę przed phishingiem i nieautoryzowanym dostępem do konta.

Klucze bezpieczeństwa można skonfigurować na urządzeniach z wersją beta, przechodząc do Ustawienia > Apple ID > Hasło i ochrona > Dodaj klucze bezpieczeństwa i postępując zgodnie z instrukcjami. iPhone, iPad i Mac obsługują klucze bezpieczeństwa z certyfikatem FIDO.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx