sobota, 30 września

AppLocker

Grudniowe wypuszczenie jailbreaka evasi0n dla urządzeń z iOS 7 spowodowało, że wiele wtyczek do niego przeznaczonych zyskało nowe usprawnienia dla iPhone’a 5S. Wśród nich pojawiła się nowo zaktualizowana wersja AppLocker, która została przeprojektowana, aby współpracować z dotykowym czujnikiem Touch ID w iPhone’ie 5S.

AppLocker to wtyczka, które istnieje już od jakiegoś czasu, dzięki której użytkownicy mogą zablokować dostęp do poszczególnych aplikacji za pomocą hasła. W iOS 7 i iPhone’ie 5S, AppLocker jest teraz w stanie zablokować i odblokować aplikację za pomocą funkcji rozpoznawania odcisków palców Touch ID. iDownloadBlog opublikował szczegółowy film z jego użycia.

AppLocker jest w stanie uzyskać dostęp do odcisków palców, które zostały zapisane do iPhone’a 5S za pośrednictwem menu Touch ID w Ustawieniach, a inne odciski palców nie są rozróżniane przez system, więc potrzeba trochę czasu do prawidłowej konfiguracji wtyczki. Jak wykazano na filmie, aplikacja odblokowuje się bardzo płynnie tak jak podczas standardowego odblokowania urządzenia za pomocą Touch ID.

W tym momencie, Touch ID na urządzeniu bez jailbreaka ogranicza się tylko do odblokowania telefonu i dokonywania zakupów w App Store. Jest prawdopodobne, że Apple będzie chciał zwiększyć jego wykorzystania w przyszłości, ale nie wiadomo, czy Apple ma plany wydania interfejsu API Touch ID, który pozwoliłby na dodawanie jego funkcjonalności do poszczególnych aplikacji, tak jak w dodatku AppLocker.

Funkcja Touch ID w AppLocker 2.2 jest obecnie dostępna do pobrania na urządzenia z jailbreakiem z repozytorium ModMyi. Aktualizacja jest bezpłatna dla obecnych użytkowników AppLocker i kosztuje 0,99 dolara dla nowych nabywców.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx