wtorek, 21 września

Wszyscy umierają z ciekawości, czego możemy oczekiwać od piątej generacji iPhone’a firmy Apple. Od miesięcy trwają spekulacje na temat tego, jak będzie wyglądać, jakie funkcje będzie posiadać, no i kiedy będzie dostępny. Dzisiejszy nowy raport może powiedzieć nam prawie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowym iPhone’ie – i to zarówno o jego wnętrzu jak i funkcjach iOS, które zadebiutują na urządzeniu piątej generacji.

Serwis 9to5 Mac opublikował wszystkie informacje na temat piątej generacji urządzenia, i choć istnieją pewne brakujące elementy, znajdziemy tam mnóstwo interesujących informacji. Nowy iPhone będzie się znacznie różnił swoim wnętrzem od poprzednika. Zawierać będzie dwurdzeniowy procesor A5, wspierany przez 1 GB pamięci RAM – co jest nawet lepszym osiągnięciem niż w iPadzie 2.

Te dwie cechy pozwolą zwiększyć wydajność, poprawić płynność grafiki, możliwość instalacji jeszcze lepszych gier, a nawet lepsze przeglądanie stron internetowych – nie wspominając o „wielozadaniowości w tle, która po wprowadzeniu w nowym iPhone’ie nowego oprogramowania będzie działać jeszcze lepiej.”

Inne ulepszenia obejmują 8-megapikselowy aparat fotograficzny, który szczyci się niezwykle czystymi zdjęciami, nawet w słabych warunkach oświetleniowych. 9to5 dodaje, że możemy spodziewać się także funkcji zdjęć panoramicznych. Urządzenie może się pochwalić chipsetem Qualcomm Gobi Baseband, który pozwoli na korzystanie z sieci CDMA oraz sieci GSM – bez potrzeby dwóch oddzielnych modeli iPhone’a.

Wraz z tymi uaktualnieniami komponentów, jedną z nowych i najważniejszych funkcjonalności będzie „Asystent” – funkcja, o której sporo się mówiło w ostatnich miesiącach:

Asystent jest inspirowanym przez Siri Applowskim systemem nawigacji głosowej. Wydaje się jednak, że użytkownicy iPhone’a 4 i iPhone’a 3GS nie będą mogli go obsługiwać ponieważ funkcja wymaga procesora A5 i dodatkowej pamięci RAM. System jest ewolucją funkcji sterowania głosem, która została wprowadzona wraz z iPhone’em 3G w 2009 roku i jest owocem zeszłorocznego zakupu Siri przez Apple.

Raport mówi o nieskończonych możliwościach systemu, który pozwala na wykonanie całej gamy popularnych zadań za pomocą własnego głosu.

Wszystko w raporcie brzmi zupełnie wiarygodnie, a fakt, że Assistant wymaga dodatkowej mocy może wyjaśniać, dlaczego deweloperzy nie zobaczyli tej funkcji w istniejących wersjach beta iOS 5. Jedyne co zastanawia, to czy Apple nie wprowadzi sobowtóra iPhone’a 4, który będzie próbował osiągnąć sukces na nowych wnętrznościach i dodatkowym oprogramowaniu.

Czy zatem jeśli nowy iPhone będzie wyglądał dokładnie tak samo jak iPhone 4, ale będzie posiadał „Asystenta” i specyfikację wymienioną powyżej będziecie nim zainteresowani?

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x