sobota, 15 czerwca

Apple wypuścił wczoraj zaktualizowane modele iPada Pro z układami A12Z Bionic, podwójnymi kamerami, nowym skanerem LiDAR do rzeczywistości rozszerzonej oraz nowym akcesorium Magic Keyboard, które po raz pierwszy dodaje gładzik do iPada Pro.

W oparciu o kod z iOS 13.4 istnieje również kilka innych funkcji iPada Pro, które pozostały ukryte. Według 9to5Mac wszystkie nowe modele iPada Pro mają 6 GB pamięci RAM i ultra-szerokopasmowy układ Apple.

Wraz z iPadem Pro z 2018 roku modele o większej pojemności masowej z 1 TB pamięci były wyposażone w 6 GB pamięci RAM, podczas gdy inne modele o mniejszej pojemności miały 4 GB pamięci RAM. W tym roku pamięć RAM została zwiększona i wszystkie modele mają tyle samo dostępnych 6 GB pamięci RAM.

Wygląda też na to, że nowe modele iPada Pro mają ultra-szerokopasmowy układ Apple U1, który został po raz pierwszy wprowadzony w iPhone’ach 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

Na liście funkcji iPada Pro nie ma wzmianki o układzie U1 i nie jest jasne dlaczego. 9to5Mac spekuluje, że być może funkcje nie są obecnie dostępne i zostaną włączone w przyszłej aktualizacji oprogramowania.

Układ U1 jest przeznaczony do pozycjonowania w pomieszczeniach, a Apple porównał go do „GPSu w skali pokoju”. W iPhonie, Apple wykorzystuje układ U1 dla AirDrop, pozwalając, aby iPhone z układem U1 był skierowany na inny iPhone w celu kierunkowego udostępniania plików.

Uważa się, że nadchodzące urządzenia śledzące AirTag firmy Apple będą również wyposażone w układy U1 i będą mogły być precyzyjnie zlokalizowane przez urządzenia z obsługą Ultra Wideband.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx