poniedziałek, 27 maja

Po wielu miesiącach opóźnień i testów, wszystko wskazuje na to, że Facebook zaczyna w końcu wprowadzać na całym świecie tryb ciemny do swojej aplikacji na iOS. Choć minęło sporo czasu odkąd możliwość ta została wprowadzona wraz z iOS 13, jak to się mówi lepiej późno niż później.

Dowody na to, że Facebook pracował nad trybem ciemności dla swojej oficjalnej aplikacji pojawiły się po raz pierwszy w kwietniu, a od czerwca niewielki procent użytkowników miał dostęp do tego ustawienia, co sugeruje, że firma stopniowo wdrażała tę funkcję do celów testowych.

Od tamtej pory wprowadzanie nowej funkcji wyglądało nawet na wstrzymane albo naprawdę bardzo powolne. W ciągu ostatnich kilku dni coraz więcej użytkowników ze świata zaczęło zauważać nową opcję ustawienia w swoich aplikacjach.

Potwierdzenie, że „Tryb ciemny” jest wprowadzany na dobre w systemach iOS i Android pojawiło się dzięki uprzejmości użytkowniki Twittera Jane Manchun Wong, która nakręciła film we współpracy z Facebookiem i udostępniła go na Twitterze.

Nie wiadomo co tyle czasu blokowało Facebooka z wprowadzeniem trybu ciemnego, na który użytkownicy czekają już ponad rok. Inne aplikacje Facebooka, w tym Messenger i Instagram, od dawna jaką już ten tryb, więc nie jest jasne, dlaczego flagowa aplikacja firmy potrzebowała więcej czasu, aby uzyskać tę funkcję.

Ja na dzień dzisiejszy nie posiadam jeszcze nowego ustawienia trybu ciemnego, ale może ktoś z Was ma już go u siebie. Dajcie znać

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
Hubert
3 lat temu

Ja już mam 😀

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx