niedziela, 19 maja

Według raportu MarketWatch. niektórzy użytkownicy gogli Apple Vision Pro doświadczają problemów zdrowotnych związanych z noszeniem zestawu. Portal rozmawiał z posiadaczami Vision Pro, którzy zgłaszali m.in. bóle głowy i szyi.

Emily Olman, dyrektor marketingu Hopscotch Interactive, opowiedziała, że po pierwszym założeniu Vision Pro pojawiły się u niej „bardzo ciemne sińce” pod oczami, prawdopodobnie spowodowane uciskiem policzków przez gogle. Ian Beacraft, dyrektor generalny firmy doradczej Signal, powiedział MarketWatch, że odczuwa ból podstawy czaszki i górnej części pleców.

W serwisie Reddit również pojawiają się skargi użytkowników Vision Pro na ból głowy, zmęczenie wzroku i dyskomfort związany z wagą urządzenia. Niektórzy znaleźli rozwiązanie w postaci dokupienia specjalnych pasów i akcesoriów od firm trzecich, podczas gdy pozostali nie mają problemów z domyślnym paskiem zestawu.

Apple odmówił komentarza w sprawie skarg klientów, odsyłając MarketWatch do swoich wytycznych dla użytkowników. Apple zaleca robienie przerw co 20-30 minut w trakcie korzystania z gogli, a także natychmiastowe ich zdjęcie w przypadku złego samopoczucia. Apple odradza korzystanie z urządzenia osobom doświadczającym zmęczenia wzroku, bólu głowy czy innych dolegliwości.

Choć Apple Vision Pro nie są oficjalnie dostępne w Polsce, to wiem, że jest już kilku użytkowników, którzy sprowadzili je sobie ze Stanów Zjednoczonych. Ciekawe czy oni również podzielają te opinie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx